Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Звіт директора 2019/2020

Дата: 16 січня 2020 о 10:09, Оновлено 22 вересня 2021 о 11:08
Віv

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ  УКРАЇНИ

ПРИОЗЕРНЕНСЬКА  ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

КІЛІЙСЬКОЇ РАОННОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Приозерненської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Кілійської Районної ради Одеської області

Чорнобай  Майї  Дмитрівни

«Діяльність директора та педагогічного колективу  протягом 2019/2020 навчального року»

                                                                        

2020 рік

ЗВІТ
директора Приозерненької  загальноосвітньої школи І-
III ступенів
Чорнобай  Майї Дмитрівни 

про свою діяльність на посаді протягом 2019/2020 навчального року

          Шановні присутні! 

Щорічно в нашій школі відбувається звіт директора про підсумки роботи педагогічного колективу та оцінки діяльності директора на посаді. Що передбачено Положенням про порядок звітування директора перед громадськістю.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, як директор школи, я керувалася посадовими обов’язками,  Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад,  Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти у цілому та загальної середньої освіти зокрема.

          В основу вибору стратегічних напрямів розвитку школи покладена ідея взаємодії між  закладом загальної середньої освіти та зовнішнім середовищем. Узгодження інтересів і запитів обох сторін, максимальне залучення всіх сфер життя до вирішення завдань освіти, врахування європейських цінностей сучасної освіти -  наші стратегії:

  • стабільне функціонування навчального закладу та якісне надання освітніх послуг;
  • забезпечення наступності навчального змісту та вимог між дошкільною й початковою, між початковою й основною, між основною та старшою школами;
  •  посилення інтелектуальнокадрового потенціалу як важливого ресурсу інноваційного розвитку шкільної освіти;
  •  кадрова та ресурсна підготовка учителів, учнів до нових вимог оцінювання якості освіти в умовах переходу до незалежного зовнішнього тестування;
  •  освоєння проектноцільового підходу для всіх суб'єктів освіти (учнів, педагогів, керівників);
  • об'єднання внутрішніх ресурсів освіти та зовнішніх впливів на основі координації соціального, культурного та наукового потенціалу села;
  •  створення потужного інноваційного потенціалу освіти на основі сучасних тенденцій розвитку науки та з урахуванням  особливостей школи;
  •  формування та запровадження нових механізмів фінансовоекономічного та матеріально-технічного розвитку, встановлення прозорості у використанні фінансових і матеріальних ресурсів.

            Головною метою на сучасному етапі навчання наш педагогічний колектив вважає допомогти кожній дитині досягти певних успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця вчителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

      Зусилля педагогічного колективу були спрямовані на виконання головного завдання ­ формування у школярів прагнення до навчання; готовність своєю навчальною, а потім і фаховою працею досягти власного соціального успіху і зробити внесок у громадську, державну справу.

Розбудова національної системи освіти в сучасних умовах з урахуванням кардинальних змін у всіх сферах суспільного життя, історичних викликів ХХІ ст. вимагає критичного осмислення досягнутого і зосередження зусиль та ресурсів на розв’язанні найбільш гострих проблем.

Тому основні стратегічні напрями розвитку нашої школи в 2019/2020н.р. були спрямовані на:

  1. Забезпечення всебічного та якісного впровадження мети, стратегічних напрямків та основних завдань національ­ної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.
  2. Удосконалення організації навчально - виховного процесу через впровадження новітніх технологій на­вчання й виховання, комп'ютеризації та інформатизації освітнього середовища.
  3. Впровадження інформаційно - комунікаційних, медіа освітніх, мультимедійних технологій у навчально - виховний процес.
  4. Роботу над підвищенням рівня комп'ютерної грамотності вчителів.
  5. Проведення  моніторингових  досліджень  якості знань учнів у відповідності до нових Державних стандартів початкової, базової і повної середньої освіти. Реалізація  критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів для якісного, об'єктивного їх оцінювання.
  6. Впровадження  нових форм методичної роботи, інноваційних змін у змісті та організації освіти. Поліпшення роботи щодо узагальнення, цілеспрямованого впровадження передового педагогічного до­свіду.
  7. Організацію  системної  підготовки учнів до II,IIIетапів Всеукраїнських предметних олімпіад, інших предмет­них конкурсів. Активізацію роботи по залученню обдарованих і талановитих дітей до роботи в МАН.
  8. У практиці створення виховної системи культивувалася  дитино центрична парадигма  освіти, гуманістичні цін­ності, здоров'язберігаючий спосіб життя в екологічно безпечному середовищі.

1. Створення умов для забезпечення гарантованого права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти

Педагогічний колектив школи постійно працював над удосконаленням навчально-виховного процесу, дотримуючись Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, схваленої Указом Президента Українивід 25 червня 2013 року №344/2013, обласних та районних програм спрямованих на розвиток освітньої галузі, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, інших відомств.

На виконання Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку, інших нормативних документів Міністерства освіти і науки України  школа  створювала  оптимальні умови для забезпечення конституційного права кожного громадянина на доступну, безкоштовну і якісну освіту, отримання учнями  повної загальної середньої освіти за одинадцятирічним  терміном навчання, 12-бальною системою оцінювання навчальних досягнень учнів. Заклад  здійснював свою діяльність відповідно до Статуту, який відповідає сучасним нормативно-правовим документам, що регламентують діяльність загальноосвітніх закладів. Школа працювала в одну зміну.

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів.

Ці потреби задовольняються в основному сформованою мережею навчального закладу.

Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.  На початку 2019/2020 навчального року у школі було відкрито 10 класів, із них 1-4-х - 4 класів, 5-9-х – 5 класів , 10-11-х –1 клас (11 клас – iндивiдульна форма навчання). Мова  навчання – молдовська,  українська. Станом на 05.09.2019 року  кількість учнів становила 112 осіб. Протягом року із закладу освіти вибуло 2  учні, прибув 1  учень. Кількість учнів на кінець навчального року становить  111  учнів.

У школі  створено умови для навчання і виховання кожної дитини незалежно від стану здоров`я, статусу та соціально – побутових умов сім’ї.

Колективом школи  постійно вживаються  заходи  щодо збереження контингенту учнів:

  • контроль за відвідуванням занять;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • робота Ради профілактики тощо.

На виконання статті 12 Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку  проводиться відповідна роз’яснювальна, організаційно-інструктивна та методична робота щодо реалізації конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.

З метою реалізації конституційного права неповнолітніх щодо забезпечення здобуття ними повної загальної середньої освіти щорічно в межах мікрорайону проводиться облік дітей і підлітків шкільного віку.

Обліком охоплені діти і підлітки віком від 6 до 18 років та діти, яким на 1 вересня поточного року виповнюється 5 років і які проживають на території обслуговування навчальним закладом.

На початок 2019/2020 навчального року всі діти мікрорайону школи були охоплені навчанням.

Всі діти та підлітки шкільного віку, які проживають у мікрорайоні школи, одержують загальну середню освіту. Набір учнів до першого класу  здійснювався на підставі висновків медичної комісії та опитуванні батьків.

Педколективом здійснюється контроль за працевлаштуванням випускників школи (9, 11 кл.). З  10 випускників школи ІІ ступені (2019/2020н.р.) в поточному навчальному році продовжили навчання  5 учнів:

Випущено

учнів 9 класів

Продовжують

навчання

%

У 10 класах денни х шкіл

%

У ПТНЗ

%

ВНЗ І-ІІ р.а.

%

Не навчаються

%

10

10

100%

5

50%

2

20%

3

30%

0

0

    Із 3 випускника школи ІІІ ступені (2019/2020 н.р) в поточному навчальному році продовжили навчання  2 учні:

Випущено

учнів 11 класів

Продовжують

навчання

%

ВНЗ ІІІ-ІV р.а.

%

курси

%

У ПТНЗ

%

За межі України

%

Не навчаються, працевлашто-вані

%

3

2

67%

-

-

-

-

2

67%

-

-

1

33%

Цілеспрямована, професійна, відповідальна і систематична робота адміністрації та педагогічного колективу навчального закладу забезпечує реалізацію конституційного права юних громадян на освіту, на їх всебічний фізичний та інтелектуальний розвиток.

2. Педагогічний моніторинг. Кадрове забезпечення.

Протягом 2019/2020 н.р. в школі відповідно до штатного розпису  працювало:

20 – вчителів,  2– педагоги-організатори,  1 – бібліотекар      

Кількісний склад колективу

Освітній рівень

Професійно-кваліфікаційний рівень

Кількість педагогічних працівників

сумісників

У соціальних відпустках

Повна вища освіта

Базова вища освіта

категорія

 

звання

Підсумки атестації,перепідготовки

 

 

 

 

 

спеціаліст

Старший учитель

Учитель -методист

Підвищило кваліфікацію

 

атестувалось

вища

перша

друга

Підвищили категорію

Підтвердили раніше встановлену

Підтверджене \встановлене педагогічне звання

20

3

-

18

2

4

7

2

7

2

-

8

3

1

-

90%

10%

20%

35%

10%

35%

10%

-

40%

75%

25%

-

Протягом року навчальний заклад був 100% забезпечений кадрами.

Увесь педагогічний колектив має високий освітньо-кваліфікаційний рівень.

У школі протягом 2019/2020 н.р. навчального року працювало:

  • педагогів пенсійного віку – 6 осіб.

   

У забезпеченні неперервності підвищення кваліфікації педкадрів, з метою поліпшення педагогічної майстерності у 2019/2020 навчальному році були сплановані та організовані курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників школи. План курсової перепідготовки виконано. Адміністрація школи систематично проводить роботу з удосконалення і посилення стимулюючої ролі атестації у фаховому зростанні педагогічних кадрів. Проведення атестації значно впливає на формування структури внутрішньошкільного контролю, який спрямовується на вивчення відповідності рівня знань, умінь і навичок учнів державним вимогам, вивчення рівня вихованості учнів та їх соціальної адаптації, професійної підготовки вчителів, знання ними основ педагогічної науки, передового та новаторського досвіду.

   У розрізі базових дисциплін ситуація з укомплектованістю педагогічними кадрами має такий вигляд: Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 17 год.  Розподіл педагогічного навантаження, формування управлінського резерву, стимулювання праці та якісного ставлення педагогічних працівників до своєї справи, соціально-психологічної адаптації молодих учителів, доцільність розстановки кадрів завжди на порядку денному  адміністрації та  органів  шкільного  самоврядування.   Рада  шкільного  колективу, профспілковий комітет, методичні об'єднання безпосередньо брали активну участь у розв'язані цих питань.

3. Навчальна діяльність учнів.

Протягом 2019/2020 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням.  Навчально-виховний процес здійснюється відповідно плану роботи школи, Статуту школи та затверджених в установленому порядку планів (освітніх програм  і річного плану роботи школи).

Відповідно до річного плану в грудні 2019 року та в травні 2020 року адміністрацією школи було здійснено аналіз виконання  навчальних  програм із шкільних  дисциплін, під час яких враховувались їх особливості та результати різних видів контролю (фронтального, класно-узагальнюючого, тематичного), характеру контролю (попереднього, поточного, наступного).

Робочий навчальний план включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на поглиблене  вивчення предметів,  спецкурси.

Предмети інваріантної та варіативної складової робочого навчального плану викладалися    за державними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання  в загальноосвітніх навчальних закладах у 2019/2020навчальному році.

Під час перевірки були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів, оформлені підсумкові звіти, довідки.

Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм у  1-11-х класах у межах   часу, відведеного освітніми програмами закладу на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) співпадає, відхилень від змісту навчальних програм не виявлено;

  • обов’язкова кількість тематичних оцінювань  та контрольних робіт з усіх навчальних предметів, що визначена чинними навчальними програмами, дотримана, тематичне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за формою проведення було: усним, письмовим, тестуванням, практичною роботою відповідно до специфіки навчальних предметів;
  • кількість обов’язкових лабораторних, практичних чи інших експериментальних робіт (дослідів), передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана;
  • варіативна складова робочого навчального плану закладу освіти на 2019/2020 навчальний рік  в 1-11-х класах виконана.

Не  виконана  програма  з  географії в 8 класі,  так як  вчитель, який викладає географію -  сумісник і під час карантину не провів всі години в даному класі.

У відповідності з річним планом, перевіркою адміністрації були охоплені майже всі навчальні предмети і всі вчителі. Однак директор та заступник директора з НВР проводили педагогічні спостереження за якістю викладання з наступним проведенням аналізу відвіданих уроків та висновками, побажаннями й рекомендаціями. Фронтально було перевірено стан викладання та рівень навчальних досягнень з  наступних предметів:

літературне читання (2-4 класи) – жовтень

української мови та літератури (5-11 класи) - листопад

математики  ( 7-11 класи) – січень

історії України  (5-11 класи) – лютий.

Здійснювався тематичний контроль за станом викладання та рівнем знань, умінь і навичок учнів з решти предметів.                                                                                                                                                 

Здійснювався персональний контроль за атестацією таких педагогічних працівників:

Петку Л.М. , вчителя історії,– жовтень-березень

Бежан С.Ф., вчителя української мови та літератури,– жовтень-березень

Прокопенкової I.В.,   вчителя молдовської мови та лiтератури,– жовтень-березень

Чорнобай М.Д.,  вчителя української мови та літератури,– жовтень-березень

Результати перевірок узагальнено в довідках та наказах з основної діяльності закладу .

В 2019/2020 навчальному році шкільний компонент був цілком забезпечений навчальними програмами та навчальними підручниками на 100%, рекомендованими до використання в навчально-виховному процесі Міністерством освіти і науки України.

В 2019/2020навчальному році навчально-виховний процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

            Систематично  здійснювався моніторинг навчальних досягнень учнів школи з метою запровадження профільного навчання.

За підсумками 2019/2020 навчального року загальні результати навчальних досягнень учнів школи  становлять:

Клас

Кількісні учнів на початок 2019/2020н. р.

Кількість учнів на кінець семестру

Успішність по рівням

4 рів.

%

3 рів.

%

3-4 рів.

%

2 рів.

%

2-4 рів.

%

1 рів.

%

1

15

15

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

2

13

14

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

3

9

9

3

33

3

33

6

67

3

33

9

100

-

-

4

12

11

3

27

4

36

7

63

3

27

10

90

1

10

1-4

49

49

6

30

7

35

13

65

6

30

19

95

1

5

5

12

12

3

25

7

58

10

83

2

17

12

100

-

-

6

12

12

2

12

3

25

5

42

6

50

11

92

1

8

7

5

5

1

20

4

80

5

100

-

-

5

100

-

-

8

12

12

-

-

8

67

8

67

3

25

11

92

1

8

9

10

10

-

-

6

60

6

60

3

30

9

90

1

10

5-9

51

51

6

12

28

55

34

67

14

27

48

94

3

6

10

9

8

-

-

5

63

5

63

3

37

8

100

-

-

11

3

3

-

-

1

33

1

33

2

67

3

100

-

-

10-11

12

11

-

-

6

55

6

55

5

45

11

100

-

-

1-11

112

111

12

15

41

50

53

65

25

30

78

95

4

5

За підсумками 2019/2020 навчального року із 111  учнів 1-11 класів:

29 учнів 1 – 2  класів – пройшли  вербальне оцінювання;

82  учні  3-11-х класів – атестовані;

12  учнів – нагороджені  Похвальними листами “За високі досягнення у навчанні”;

За підсумками навчального року із атестованих учнів  3 -11 класів школи закінчили навчальний рік на високому і достатньому рівнях –  50 учнів, що складає  53 % від загальної кількості учнів.

4. Державна підсумкова атестація.

Відповідно до частин третьої та четвертої статті 10, частини четвертої статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронаврусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними 16 та 25 березня, 22 квітня 2020 року), наказом Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 р. № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 26.03.2020 р. № 458), наказом Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 р. № 463 «Про звільнення від проходження атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році», листами Міністерства освіти і науки України від 06.04.2020 № 1/9-189, від 23.03.2020 р. № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», від 31.03.2020 р. № 1/9-182 «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти», від 16.04.2020 р. № 1/9-213 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року» учні 4,9,11 класів були звільнені від державної підсумкової  атестації.

5. Робота з обдарованими дітьми.

Одним з основних принципів роботи навчального закладу є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку.

З цією метою щорічно поповнюється інформаційно-аналітичний банк «Обдаровані діти закладу». 

У школі створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів. Робота направлена на розвиток творчих здібностей школярів, формування інтелектуальної еліти, створення умов для стимуляції та самореалізації учнів.

З метою виявлення обдарованих дітей та заохочення їх інтелектуальної творчості проводився шкільний етап Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, шкільний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Переможці шкільного етапу взяли участь у ра­йонному етапі Всеукраїнських олімпіад, за результатами  якого  4   учні школи  стали призерами районного етапу олімпіад з базових дисциплін.

  • Учасників ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін – 14 учнів.
  • Переможців ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін –   ( І місце – Кустура В. (10 клас), Балан В. (9 клас); II мiсце –  Фокша С. (10 клас), Валентир С. (9 клас) – вчитель Лунгу Н.Ф..

Нажаль,  в цьому навчальному році не приймали участь у роботі  Малої Академії наук.

        Щорічно учні нашої школи беруть активну участь у районному етапі  творчих літературних конкурсів з української мови та літератури ім. Т.Г.Шевченка.  Результати наступнi:

I мiсце: Швець М. (5 клас) – вчитель Григореску I. М.

II мiсце: Козьма О. (6 клас) – вчитель Чорнобай М.Д.; Кустура В. (7клас), Пожар В. (8клас) – вчитель Григореску I. М.

III мiсце: Балан В. (9 клас) – вчитель Бежан С.Ф.

Вперше в 2019/2020 навчальному році брали участь у конкурсі ім.. П.Яцика і  наступні результати:

II мiсце: Козьма О. (6 клас) – вчитель Чорнобай М.Д.;

III мiсце: Боцу О. (6 клас) – вчитель Чорнобай М.Д.; Швець М. (5 клас) –  вчитель  Григореску I. М..

Учениця 10 класу Кустура В. писала роботу  на конкурс «Історія мого краю - складова історії України», тема роботи   «Радянський партизанський рух і підпілля у моєму краї у роки Другої світової війни», керівник роботи Бежан В.А., учитель історії і правознавства.

Наші учні демонструють сьогодні не тільки високі знання, уміння та навички з навчальних предметів, а й відрізняються  своїми  творчими  та спортивним  досягненнями на районному рівні.

Результати

участі учнів   у ІІ (районному) етапi  Всеукраїнського фестивалю – конкурсу

 «Чисті роси»   2019/2020 н.р.

Лауреат І ступеня:

Читці:

Кустура В. (10 клас), Захарiя М. (6клас) – вчитель Чорнобай М.Д.;

Кустура В. (7 клас) – вчитель Григореску I. М.;

Лунгу Е. (2 клас) – вчитель Бизу О.А.

Лауреати ІІ ступеня:

Читці:

Григореску Н. (1 клас) – вчитель Гуцу О.Д.

Боцу Р. (2 клас) – вчитель Бизу О.А

Мойсей Р., Осколкова Д., Наку А. (5 клас) -  вчитель Григореску I. М.

Солісти – вокалісти:

Тостоган А.  (4клас) – вчитель Фокша О.М.

Лауреат ІІІ ступеня:

Читці: 

Кожокар М., Нуца Д., Швець М. (5 клас) -  вчитель Григореску I. М.

Стратулат Д. (2 клас) – вчитель Бизу О.А.

Солісти – вокалісти:

Лiскевич А.  (4клас) – вчитель Фокша О.М.

Дует  Шевченко Я., Фокша I. – вчитель Фокша О.М.

      Учні школи  є учасниками цілого  ряду заходів профілактичного змісту про ВІЛ/СНІД, туберкульоз, алкоголізм та наркоманію,   практикується проведення  інформаційних класних годин, тижня «Світ без насильства», місячників з профілактики шкідливих звичок ( листопад),  культурно-інформаційна та просвітницька акція до Всесвітнього Дня  боротьби зі СНІДом ( грудень 2019 року), протягом  яких пройшли  заходи з питань застосування в навчальних закладах Закону України    « Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини  та інших нормативно – правових актів щодо запобігання насильства над дітьми, захисту їх прав та інтересів, що сприяє  підвищенню рівня правової  освіти дітей та їх батьків.

Одним із пріоритетних напрямків роботи навчального закладу є створення умов для збереження фізичного здоров'я учнів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом. Тому  цій роботі приділяється значна увага.

Щорічно за підсумками медичного огляду, що проводиться у навчальному закладі на початку поточного навчального року, здійснюється розподіл учнів на медичні групи.

З  метою зміцнення здоров’я, запобігання антисоціальних проявів серед учнівської молоді педагогічним колективом  школи протягом 2019/2020 навчального року проведені заходи, які  направлені  на виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, формування у дітей навичок здорового способу життя, оптимізації режиму навчально – виховного процесу, активізації фізкультурно – оздоровчої та спортивно – масової роботи всіх ланок. Розроблено заходи щодо систематичної роботи з батьківською громадськістю та учнями  з питань  санітарно-гігієнічного виховання та пропаганди здорового способу життя. Класні керівники вживали всі  заходи, які  спрямовані на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, запобігання  виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді, визначення причин тривожності та агресивності.

В  2019/2020 н.р. організовано та проведено спортивні змагання на першість школи з різних видів спорту (футбол, настільний теніс, з шашок тощо).

Традиційно  проведення  олімпійського тижня, тижня фізкультури  і спорту   запам’ятовується  не тільки спортивними змаганнями з різних видів спорту, але й загальношкільною  веселою  танцювальною перервою.

       Кращі учні  з окремих видів спорту виступали  на районних конкурсах.

 

1.

Змагання з  футболу

  

 І місце в зоні

 Мунтяну Л.В.

2.

Змагання зі настільного тенісу

І місце

Мунтяну Л.В.

3.

Змагання “Козацький гарт”

І місце в зоні

Мунтяну Л.В.

6. Створення умов для варіативності навчання і вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Кожний рік – це новий поступ, нова сходинка у навчанні, інтелектуальному, творчому, культурному розвитку підростаючого покоління, адже і сама структура закладу передбачає планомірне зростання.

Основна школа дає базову середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до вибору форм подальшого навчання, профільного навчання.

З варіативної частини Навчального плану в старшій школі додатково виділені години на вивчення історії України.

Проектуючи своє життя і реалізуючи задумане, особистість оволодіває не лише необхідними знаннями, а й компетентністю, врешті-решт, можливо, найвищим мистецтвом – мистецтвом жити. Це особливе вміння й висока майстерність у творчій побудові майбутнього, що базується на глибокому знанні, розвиненій самосвідомості й володінні системою засобів, технологій програмування та здійснення задуманого.

  1. Наукова, науково-методична, дослідницька робота педагогічних працівників. Підсумки методичної роботи.

      Сьогодні особливого значення набуває проблема розвитку професійної компетенції вчителів, діяльність яких пов’язана з фаховою полі функціональністю, багатопредметністю, розгалуженістю емоційно-комунікативної сфери взаємодії з учнями тощо. Сучасний учитель поряд із навчанням і вихованням учнів виконує культурологічну, соціально-психологічну, розвивальну, дослідницьку, проективну функції, створює умови, що забезпечують освітній і духовний розвиток дітей.

Зміни в сучасній  українській освіті вимагають від школи визначення нової мети навчання та виховання – розвиток інноваційної особистості, здатної до життєтворчості та самореалізації у нових соціальних умовах,  мають на меті пошук шляхів активізації творчих здібностей учителя та учня,   на засадах особистісно орієнтованого та компетентісного підходів. Ці проблеми і стали головним методичним завданням науково-методичної роботи нашого навчального закладу.  Головна мета здійснення науково методичної роботи  – це зростання педагогічної майстерності педагогічного колективу загалом і кожного зокрема. Найважливіші принципи, на основі яких здійснювалася науково-методична робота в школі, – системність, зв'язок із життям, актуальність, науковість, наступність, творчий характер, урахування особливостей закладу, диференційований підхід  до вчителів, пошук найважливіших, пріоритетних проблем і напрямів підвищення кваліфікації та форм роботи з учителями.

Методичним активом школи протягом навчального року проводилась цілеспрямована робота щодо розвитку, вдосконалення й підвищення професійної майстерності  педпрацівників, формування їх здатності до швидкої адаптації в умовах переходу на нові чинні Державні стандарти початкової, базової та повної загальної середньої освіти, профілізації старшої школи, формування умінь творчого використання інновацій у навчальному процесі.

      Враховуючи досягнення педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду, стан навчально-виховного процесу та рівень професійної компетентності педкадрів, було визначено основні напрямки, структуру та зміст методичної роботи з педпрацівниками  школи.

Методична робота у 2019/2020 навчальному році передбачала таку цілісну систему підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівнів педагогічної підготовки, яка сприяла б зростанню професійної майстерності вчителя. За останні роки функціонування навчального закладу склалася певна система науково-методичної роботи, яка охоплює такі форми роботи, що знаходяться в органічній єдності, взаємодіють і доповнюють одна одну:

- індивідуальна: робота над методичною чи науковою темою, самоосвіта педагогів;

- групова: практичні заняття, проблемні семінари, навчальні екскурсії, методичні оперативки, педагогічна рада.

У школі діє певна система методичної роботи. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. Впровадження системи педагогічного діагностування дає можливість здійснювати системно-цільовий підхід до управління процесом підвищення професійної компетентності педкадрів.

Педагогічний колектив школи протягом року  продовжував роботу  над науково-методичною проблемою «Створення умов для професійної мобільності педагогічних працівників, забезпечення розвитку їхнього професіоналізму, педагогічної майстерності; підвищення результативності (якості) навчально-виховного процесу шляхом упровадження інноваційних педагогічних технологій (на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів до  навчання та виховання учнів, вихованців)».

       Робота над проблемою активізувала науково-методичну діяльність кожного педагога, сприяла підвищенню рівня його теоретичної підготовки. Це визначило зміст роботи  методичної ради школи.

В минулому навчальному році було продовжено роботу над комплексно-цільовими освітніми програмами та забезпеченням їх методичного супроводу:

      - моніторинг результативності педагогічної праці;

      - моніторинг рівня навчальних досягнень учнів;

      - шкільний методкабінет як творча лабораторія вчителя;

      - обдаровані діти;

      - технологія особистісно-зорієнтованого уроку;

      - профілізація навчання;

      - вивчення, узагальнення та розповсюдження ППД.

        Постійно підвищуючи свій професійний рівень, вчителі школи працювали над покращенням методики викладання, підвищенням якості навчально-виховного процесу.

Навчальним закладом  забезпечувався доступ до змісту, форм і методів науково-методичного підходу, умов реалізації теми, осмислення очікуваних результатів, виокремлення технологічних процедур. Різноманітність методичних заходів за формами проведення та змістом забезпечували процес набуття досвіду з теми.

        Протягом навчального року  педагоги спрямовували свої зусилля на вдосконалення методики проведення класичного уроку й шукали нові форми організації навчально-виховного процесу через нетрадиційні підходи.

       Маючи високий професійний рівень, педагоги школи працюють над реалізацією питань: підвищення мотивації до навчально-пізнавальної діяльності у всіх учнів, вирішення проблем навчання, розвитку й виховання учнів, які мають високу мотивацію до навчально-пізнавальної діяльності, створення умов для забезпечення їх індивідуальних освітніх потреб.

Ефективно працювала у минулому році методична рада, на засіданнях якої розглянуті питання, безпосередньо пов'язані з пошуком шляхів підвищення якості та результативності навчально-виховного процесу. Систематично згідно з планом роботи проводились засідання  методичної ради, де розглянуто питання, пов’язані з впровадженням нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої  освіти, актуальні питання організації навчально-виховного процесу, вивчення, узагальнення та впровадження в педагогічну практику досвіду використання інноваційних технологій і сучасних форм організації навчально-виховного процесу, питання науково-методичної роботи з педпрацівниками, координації діяльності методичних об'єднань, питання моніторингу якості загальної середньої освіти, рівня навчальних досягнень учнів, їх відповідності новим Державним стандартам початкової, базової та повної загальної середньої освіти та чинним Державним стандартам початкової, базової та повної загальної середньої освіти, моніторингу умов забезпечення психічного та фізичного стану учнів, питання навчально-методичного характеру, виступи з досвіду діяльності педагогів закладу.

       Необхідно відзначити результативну роботу методичних об'єднань вчителів початкової школи (Бизу О.А.).

Для методичних об'єднань змістом роботи у школі протягом 2019/2020 навчального року було:

  • оволодіння методологічними й теоретичними основами відповідної галузі науки (за фахом), сучасними досягненнями психологічної науки, методикою викладання предмета,
  • підвищення рівня викладацької діяльності, загальної культури вчителя.

          На  засіданнях   методоб"єднань різних категорій педпрацівників розглядались нормативно-правові, інструктивно-методичні документи забезпечення процесу викладання навчальних предметів, організації навчально-виховного процесу; актуальні проблеми викладання шкільних дисциплін, матеріали моніторингу якості  навчально-виховного процесу,  рівня і якості загальноосвітньої підготовки школярів, рівень і якість готовності дитини до школи, обговорювались питання підготовки та проведення шкільного етапу учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, конкурсів педмайстерності,  вчителі ознайомлювались з методикою вивчення складних тем навчальних програм, сучасними підходами до планування, організації і проведення навчально-виховного процесу; педагоги обмінювались перспективним досвідом роботи, проводили огляди науково-методичної літератури, педагогічної преси, практичні заняття, тощо.

Методичні об’єднання вели організаційно-методичну та творчо-пошукову роботу з елементами науковості з педагогами відповідних предметів. Приділялася велика увага вдосконаленню педагогічної майстерності, модернізації педагогічних технологій, у здійсненні яких самоосвіта вчителя набула першочергового значення. Особливої актуальності набула індивідуальна науково-методична робота вчителів, спрямована на вдосконалення їхньої теоретичної та практичної підготовки, найважливішою формою такої діяльності була робота над індивідуальною науково-методичною темою. З метою обміну досвідом роботи та підвищення педагогічної майстерності в кожному методичному об’єднанні протягом року було організовано взаємовідвідування уроків та предметні  тижні.

В рамках роботи над методичною проблемою  в школі впроваджується компетентнісно  орієнтований підхід в навчально – виховний процес, були розроблені  моделі вчителя-предметника, класного керівника і випускника школи   як  компетентної творчої особистості.

Відмічається  результативність  індивідуальної  методичної роботи  з молодими вчителями щодо   підвищення  їх педагогічної майстерності.

         Відповідно до порядку, визначеного Типовим положенням про атестацію педпрацівників України, планово проводиться атестація педпрацівників, яка значною мірою сприяє підвищенню освітнього рівня педагогів.

          Гласна, об’єктивна  і кваліфікована оцінка діяльності, заохочення кращих підвищує персональну відповідальність за якість педагогічної праці, стимулює удосконалення методичної майстерності і розвиток творчої ініціативи. Доброю традицією школи стала активна участь у методичній роботі вчителів, які атестуються (творчі звіти, виступи на педраді, методичних об'єднаннях тощо).

Під час атестації було вивчено досвід роботи вчителів-«предметників» шляхом;

-відвідування уроків

-проведення співбесід;

-анкетування учнів, батьків, колег;

-  відвідування відкритих уроків, на яких були присутні члени атестаційної комісії, керівники МО. Це дало змогу об’єктивно оцінити роботу кожного вчителя, який атестувався. Загалом атестація пройшла в діловій, доброзичливій атмосфері.

            Протягом навчального  року було продовжено роботу над комплексно-цільовими освітніми програмами та забезпеченням їх методичного супроводу:

      - моніторинг результативності педагогічної праці;

      - моніторинг рівня навчальних досягнень учнів;

      - обдаровані діти;

      - технологія особистісно-зорієнтованого уроку;

      - профілізація навчання,

         Систематично згідно з планом роботи проводились засідання  методичної ради школи за участю методичного активу школи, де розглянуто актуальні питання організації навчально-виховного процесу, вивчення, узагальнення та впровадження в педагогічну практику досвіду використання інноваційних технологій і сучасних форм організації навчально-виховного процесу, питання науково-методичної роботи з педпрацівниками, координації діяльності предметних методичних об'єднань, питання моніторингу якості загальної середньої освіти, рівня навчальних досягнень учнів, їх відповідності чинному  Державному стандарту початкової загальної освіти та Державному стандарту базової повної загальної середньої освіти, моніторингу умов забезпечення психічного та фізичного стану учнів навчальних закладів, питання навчально-методичного характеру,  вчителі-методисти надавали методичні поради та рекомендації, готували огляди матеріалів педагогічних видань на допомогу  педпрацівникам школи.

      Значна увага приділяється підвищенню кваліфікації вчителів та організації роботи із їхнього самовдосконалення.

Належна робота здійснюється в напрямку підвищення  фахової майстерності педкадрів у ході курсової підготовки. Фактично усіма формами курсової перепідготовки було охоплено майже всі  педагогічні  працівники.

       З метою популяризації кращих надбань педагогічної практики  в методичному кабінеті школи створено картотеку перспективного педагогічного досвіду вчителів школи, району, яка дає можливість ефективно проводити основні методичні заходи.

Протягом 2019/2020 навчального року адміністрацією школи вивчено, узагальнено, а  методичною радою методкабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації   схвалено    перспективний педагогічний  досвід Бежан С .Ф., учителя української мови та літератури.

        В умовах переходу на Нову українську школу, нові Державні стандарти початкової, базової та повної загальної середньої освіти, профілізацію старшої школи, а також збереження в навчальних планах вивчення мов і літератур національних меншин особливу увагу педагогам школи слід звернути на ознайомлення із програмами та підручниками, виявлення їх особливостей і вимог; на виховання дієвого інтересу школярів / вихованців/ до самостійної навчальної діяльності, підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу, виховання інтелігентної, конкурентно-спроможної особистості, профільне навчання.

Педагогам необхідно удосконалювати науково-теоретичну підготовку, без якої неможливо на високому рівні проводити педагогічну діяльність.

         Науково-методична робота має розглядатися як цілісна система діяльності педагогів, яка базується на досягненнях педагогічної науки, перспективного досвіду і забезпечує ріст уровня кваліфікації учителя, підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу, а за кінцевим результатом – покращення якості знань учнів, їх виховання та розвитку.

         Необхідно спрямовувати методичну роботу на оволодіння педагогічною культурою, знаннями теорії й методики навчання й виховання, уміннями аналізувати, прогнозувати й конструювати навчально-виховний процес, передбачати наслідки своєї діяльності, на кінцевий результат -  конкретну допомогу вчителю у вдосконаленні його професійної майстерності. Забезпечити цілеспрямоване і безперервне підвищення науково-методичної і професійної майстерності кожного педагога. 

           Вимагає постійної уваги  запровадження в практику роботи вчителів технології особистісно-зорієнтованого уроку, реалізація на технологічному рівні гуманістичних, діалогічних особистісно-орієнтованих підходів до навчально-виховного процесу, закріплення й розширення позитивного інноваційного досвіду, впровадження  конкретних особистісно-орієнтованих технологій, ідей  сучасних педагогічних концепцій та систем педагогічними кадрами.

                 Повільно впроваджуються педпрацівниками освітні технології, кінцевою метою яких є гармонійний розвиток особистості дитини і дорослого.

          Має місце неузгодженість  між завданнями школи на навчальний рік, зафіксованими в річному   плані роботи, з загальною методичною темою школи, темами методичних об'єднань, темами самоосвіти вчителів.

В цілому, організація методичної роботи та її результативність відповідає достатньому рівню.

  1.  Результативність виховної та позакласної роботи.

            З метою виконання завдань та реалізації основних принципів виховної роботи з учнівською молоддю, виховна робота школи   в 2019-2020 н.р. орієнтувалася на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» ( зі  змінами),Законами України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років»;

  • указами Президента України від 12.01.2015 № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», від 12.06.2015 № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно патріотичного виховання дітей та молоді», від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», від 22.01.2016 № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років»; постановами Верховної Ради України від 12.05.2015 № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно патріотичного виховання дітей та молоді», від 22.07.2015 № 524 «Про утворення Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання»;
  • розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 998-р «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року», від 05.05.2016 № 348-р «Про затвердження плану заходів щодо вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу»;
  • наказах Міністерства освіти і науки України від 28.05.2015 № 582 «Про схвалення Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах», від 16.08.2019 № 523 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти».

Виховна робота в школі мала чіткий та цілеспрямований характер, що давало можливість здійснювати плідну діяльність з реалізації основних завдань виховної роботи  школи на 2019/2020  навчальний рік на підставі  вищезазначених  документів   :    

  • Формування в учнів патріотичних почуттів, забезпечення усвідомлення дітьми своєї етнічної спільності, виховання в них дитини та її громадського виховання,  національної гідності.
  • Гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання.
  • Успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури міжнародних взаємин, залучення молоді до   національної і світової культури.
  • Формування в учнів особистісних ознак громадян української держави, соціальної активності, розвиненої духовності, фізичної   досконалості, моральності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури
  • Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу.
  • Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.
  • Впровадження в практику роботи сучасних технологій виховання особистості.
  • Розвиток учнівського самоврядування
  • Демократизація виховного процесу через удосконалення органів учнівського самоврядування.
  • Розвиток творчих здібностей учнів.
  • Створення безпечного освітнього середовища для розвитку здорової особистості протягом її навчання, формування в неї     свідомого ставлення до свого здоров’я та життя, оволодіння життєвими навичками.
  • Створення  умов розвитку педагогічної майстерності, творчої  ініціативи класних керівників, удосконалення  форм і методів    підвищення їхньої кваліфікації.
  • Використання інноваційних педагогічних технологій, інформаційно - комунікаційних технологій виховання, що забезпечують особистісне зростання та розвиток творчого  потенціалу учнів  у виховному процесі та діяльності  школи.
  • Координація діяльності методичного об’єднання класних керівників школи з районним м/о класних керівників.
  • Підвищення  рівня превентивної роботи.
  • Створення сприятливих умов для тісної співпраці школи  та  сім’ї. Послідовна педагогізація батьківської громадськості. Залучення батьків до справ учнівського та  педагогічного  колективів.
  • Виконання  вимог Законів України « Про  освіту»  у частині  забезпечення конституційного права дітей  на здобуття повної загальної середньої освіти, встановлення  постійного  контролю  за відвідуванням  учнями  навчальних  занять; залучення до позакласної роботи та позашкільної освіти  дітей із сімей, які опинилися у  складних життєвих обставинах;  надання допомоги сім’ям, які  потрапили у складні життєві обставини.

            З метою підвищення результативності виховної роботи, запровадження в навчально-виховний процес новітніх освітніх технологій, координації напрямків педагогічної діяльності  учительського колективу у 2019/2020 н. р., забезпечення гармонійного співвідношення національно-патріотичного виховання з іншими напрямками, засобами, методами виховання дітей у процесі навчання і позакласної діяльності методичне об’єднання   класних керівників працювало над методичною темою : «Формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно само реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал».

Система виховної роботи в школі будувалась  на таких рівнях:

  • загальношкільна діяльність ;
  • робота класних керівників з дитячим колективом;
  • робота органів учнівського самоврядування;
  • індивідуальна робота з учнями та їхніми батьками;
  •  залучення дітей до гурткової  роботи;
  • взаємодія з батьками, громадськими організаціями, державними установами .

В основу моделі виховної системи   було закладено  три основні принципи особистісно орієнтованої педагогіки:

  • розуміння дитини;
  • визнання дитини;
  • прийняття дитини.

      В роботі орієнтувались на те, що   випускник нашої школи – це особистість, яка повинна мати потенціал для самореалізації в складних соціальних обставинах і швидкозмінній економіко-політичній реальності Української держави; яка повинна мати активну громадянську позицією, бути готовим до соціального, професійного і громадянського самовизначення; відрізнятися вихованістю, активним неприйняттям асоціальної поведінки, високою самосвідомістю, орієнтованою на людські цінності; фізичним і естетичним здоров’ям, здібністю до соціальної творчості.

Головні зусилля  було зосереджено на формуванні в учнів ключових компетентностей  шляхом підвищення якості освіти, надання методичної допомоги класним керівникам, у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, такого  морально-психологічного клімату, який би сприяв пошуку  шляхів упровадження передових педагогічних  технологій, створення відповідних психолого-педагогічних умов у школі, які сприяли організації навчально-виховної, позаурочної та позакласної діяльностям,  роботі шкільної організації учнівського самоврядування, взаємодії з батьками, ефективному втіленню інновацій та реалізації «Основних орієнтирів виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Пріоритетні  напрямки виховання у 2019/2020  навчальному році :

- національно-патріотичне виховання;

- робота з обдарованими учнями;

- розвиток творчої особистості;

- формування навичок здорового способу життя;

- робота з профілактики дитячого травматизму;

- робота з попередження правопорушень.

Реалізація завдань виховної роботи у 2019/2020 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями; впровадження особистісно орієнтованого підходу до учня, перетворення його із об’єкта на суб’єкт виховного процесу; стимулювання здорового способу життя і забезпечення позитивної соціальної орієнтації; впровадження активних форм і методів виховного впливу на учнів; впровадження інноваційних технологій в діяльність класних керівників та через використання найбільш поширених виховних технологій.

Робота класного керівника для  учителя - друга спеціальність. Це вид діяльності, що вимагає специфічних, на відміну від викладання, знань, умінь і навичок. Якість виховного процесу, його результати певною мірою залежать від від  підготовки класного керівника.

Особливістю методичної роботи з класними керівником є її ґрунтування на  наукових засадах, що сприяє розвитку наукового потенціалу класних керівників, допомагає їм визначити конкретну теоретичну ідею, науково  вмотивувати обрані методи виховання.  З метою підвищення ефективності роботи вихователів  в 2019/2020 н.р.  в школі працювало м/о класних керівників 1-11 класів.      

Головним завданням методичного об’єднання класних керівників є розвиток сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищення  його мотивації на освіту, формування якостей інноваційної особистості, створенні умов для формування в нього здатності набувати нового досвіду на основі цілеспрямованого творчого та критичного мислення, визначення особистісних підходів, усвідомлення значущості нової педагогічної ідеї для вдосконалення власної педагогічної практики, вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах.

Протягом минулого 2019/2020  навчального року МО вирішувало такі завдання:

  • підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки виховної роботи;
  • всебічне підвищення компетенції та професіональної майстерності кожного класного керівника, його творчого потенціалу, якості й ефективності системи виховної  роботи класу, школи.
  • удосконалення  діяльності класного керівника з питань підвищення ефективності розвитку творчих можливостей учнів, забезпечення їхньої  успішності у творчій діяльності;
  • з’ясування недоліків діяльності  класного керівника та допомога з організації системи профілактичної роботи з учнями.
  • забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;
  • озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;
  • координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;
  • сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

Над    реалізацією     мети    і  завдань    виховної     роботи    в   школі в  2019/2020  навчальному  році  працювало  10  класних  керівників  1-11  класів,  2  педагоги-організатори, заступники  директора  з  НВР.

Колективна методична робота , взаємовідвідування вчителями уроків, позакласних заходів, класних годин тощо, допомагала  класним керівникам опанувати різні виховні засоби, що сприяють максимальній реалізації педагогічних можливостей із розвитку індивідуальних якостей особистості. Робота  була спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями,батьками,  враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплювала  питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів   виховання.

        Учителі - предметники протягом 2019/2020 н.р. засобами свого навчального предмета  формували систему цінностей особистості, що виявляється через її власне ставлення до себе і людей, суспільства і держави, природи, праці та мистецтва. 

            З метою розкриття в учнів власних потенційних можливостей, нахилів і здібностей кожен учитель, формулюючи виховну мету уроку  враховував  критерії виховних досягнень учнів відповідно до вікових особливостей учнів, зазначених в Орієнтирах виховання учнів 1-11 класів, варіював форми і методи діяльності, моделював різні форми проведення уроків.

Виховна робота в школі планувалась комплексно, згідно з нормативними документами  та методичних рекомендацій МОН України.   Для реалізації цих завдань у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу на 2019/2020 навчальний  рік.  

                На підставі виховного плану роботи школи складено плани виховної роботи по класах.  Класні  керівники  працювали за  індивідуальними планами, змістовна  наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів,  і була спрямована  на реалізацію Концепції національно - патріотичного виховання  в рамках програми  «Основні  орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та погоджувались з річним планом виховної роботи та річним планом роботи школи.

Виховна робота в школі мала чіткий та цілеспрямований характер, що давало можливість здійснювати плідну  виховну роботу  за такими напрямками :

  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

             Виховні заходи, що проводились протягом навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативи школярів. Учні школи постійно брали участь у масових заходах,конкурсах,  змаганнях що проводилися на районному  рівні.

            Відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України виховна робота була побудована за складовими виховної діяльності:

            Традиційно  активно велась  робота  з питань виховання  ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави громадської свідомості учнів, формування   конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин,  патріотизму.

            В основу роботи в 2019/2020 н.р. було  покладено національно- патріотичне виховання, ідею розвитку української державності як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації в цілому. Головною домінантою національно-патріотичного виховання учнів  педагогічний  колектив  нашої школи  вважає  у формуванні у  дітей ціннісного ставлення до навколишньої  дійсності та самого себе, активної за формою та моральної, за змістом, життєвої позиції

Напрями роботи з національно -  патріотичного виховання учнів:

  • формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;
  • виховання розуміння високої цінності українського громадянства;
  • формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України.
  • збереження і продовження українських культурно-історичних традицій;
  • формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;
  • формування соціальної активності.

             Форми й методи виховної роботи класних керівників 5-11 класів, класоводів 1-4 класів, учителів – предметників  базувалися на молдовських,  українських народних традиціях, кращих надбаннях національної га світової педагогіки й психології, кращих зразках історії рідного народу, його  досвіду та культури, вищих християнських ідеалів що є важливою  умовою будівництва соборної самостійної держави національного типу.    

Ціннісне ставлення особистості до історичних, культурних і духовних надбань.   Протягом 2019/ 2020 навчального року з метою підвищення рівня знань у дітей і молоді про видатних особистостей українського державотворення, провідних діячів культури і мистецтва в школі проводились різноманітні заходи до ювілеїв відомих українських письменників, науковців, композиторів, історичних постатей. 

Важливе місце в системі національно-патріотичного виховання  відводиться краєзнавству. Адже любов до країни починається з маленького - з того куточка,  де людина народилася,  де пройшли її перші роки життя. Дізнатися  про свій рід і про звичаї й традиції, свій край в минулому і в сьогоденні, допомагає  участь учнів  школи в МАН,  проведення екскурсій, які є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу навчального закладу.

В центрі уваги педагогічного колективу школи постійно перебувало  питання превентивного та  правового виховання  учнів, спрямованого на вироблення навичок правової культури та попередження правопорушень серед учнів

             Робота педагогічного   колективу була направлена на комплексний  цілеспрямований  вплив  на  особистість    у  процесі    її  активної   динамічної    взаємодії   із  соціальними  інституціями,   спрямованої   на   фізичний,   психічний,   духовний,   соціальний  розвиток   особистості,   вироблення   в   неї   імунітету   до   негативних   впливів  соціального оточення, профілактику і корекцію асоціальних проявів у поведінці  дітей і молоді, на їх допомогу і захист.

            В 2019/2020 н.р. продовжено роботу щодо забезпечення реалізації  Програми правової освіти населення України, вивчення Законів України.

Формування ціннісного ставлення  до праці -

         Важливою складовою змісту виховання особистості є формування  в  неї ціннісного ставлення до праці, яке передбачає усвідомлення дітьми та  учнівською  молоддю  соціальної  значущості  праці,  розвинену  потребу  в  трудовій     активності,     ініціативність,     схильність     до   підприємництва;  розуміння      економічних      законів    і   проблем     суспільства,     шляхів     їх  розв’язання,  готовність  до  творчої  діяльності,  конкурентоспроможності  й  самореалізації в умовах ринкових відносин, сформованість працелюбності  й   мобільності   як   базових   якостей   особистості.   Трудове   виховання   є  системою виховних впливів, мета яких  полягає у морально-психологічній  підготовці  учнів  до  майбутньої  професійної  діяльності.  Високий  рівень  її  розвитку     передбачає      оволодіння      особистістю      загальними      основами  наукової  організації  праці,  умінням  визначати  мету,  розробляти  реальний  план    її  досягнення,     організовувати      своє   робоче    місце,    раціонально  розподіляти  сили  і  засоби  з  метою  досягнення  бажаного  результату  з  мінімальними затратами, аналізувати процес і результат власних трудових  зусиль, вносити необхідні корективи.

         У   річному плані школи на 2019/2020 н.р.,а також у річних  планах роботи класних керівниківголовними завданнями роботи з учнівськими  колективами з цього напряму є: 

   - формування  у  учнів  установки на власну активність та самопізнання як основу професійного самовизначення та самоствердження;

- ознайомлення зі світом професій, кон’юнктурою ринку праці, правилами вибору професії, своїми правами та обов’язками;

- забезпечення самопізнання та формування  "образу  я”, як суб’єкта майбутньої професійної діяльності;

- формування умінь аналізу різних видів професійної діяльності;

- формування вміння спів ставляти  "образ  я ”   з вимогами професій до особистості та кон’юнктурою ринку праці;

- перевірка можливостей для самореалізації в різних видах професійної діяльності;

- забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості;

- виховування загальнолюдських та загальнопрофесійних якостей і розумних потреб. 

- проведення профорієнтаційної роботи.

         Протягом 2019/2020 навчального року педагогічний колектив працював  на  переорієнтацію   традиційних   форм   і   методів профорієнтаційної роботи . В    сучасних     умовах    стало    необхідним      оновлення     цілей    і  змісту  профорієнтаційної   роботи в школі .

              У 2019/2020 навчальному році  класні керівники, класоводи , учителі – предметники  направляли   роботу на  формування  рефлексивного,  творчого  ставлення  молоді,  яка  навчається,  до  власної  життєвої  і  професійної  перспективи,  створення  дієвих    умов    (організаційних,     інформаційних,      методичних,     психолого - педагогічних  тощо)  для  допомоги  їй  в  активному  та  свідомому  професійному  самовизначенні  та  просуванні  до  вершин  професіоналізму  в  межах  бажаного  або ж вже обраного виду праці.  

Адміністрація школи  вважає профорієнтаційну роботу з учнями одним з провідних напрямків роботи  навчального закладу, спрямованим на підготовку учнів до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві.

             З метою популяризації професії педагога педагогічний колектив підтримує  щорічного проведення « День самоврядування  в школі», спрямований  на вибір учнями педагогічної професії.   

            В  учнів  формуються і розвиваються  організаторські здібності, такі якості, як самостійність, відповідальність за прийняття рішень; пізнавальна, творча, комунікативна, особистісна активність учнів, що визначають поведінкові якості компетентного працівника на ринку праці і сприяють соціалізації особистості. 

              

Під час роботи за напрямком  «Ціннісне ставлення особистості до себе» значну  увагу   в 2019/2020 н.р. приділялося питанням щодо вихованню у дітей та підлітків свідомого ставлення до питань особистої і колективної безпеки, до власного здоров’я,пропаганди здорового способу життя, питанням  щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей і молоді , впровадженню в практику роботи школи інтерактивних форм навчання.

 Педагогічний колектив розуміє, що цілеспрямований, системний, комплексний,  підходи до вирішення проблем здоров’я підростаючого покоління, превентивного виховання, розбудови здоров’язбережувального середовища сприятимутьстворенню  необхідних умов для  всебічного й гармонійного розвитку особистості, для життя в нових економічних умовах.

 Учні школи  є учасниками цілого  ряду заходів профілактичного змісту про ВІЛ/СНІД, туберкульоз, алкоголізм та наркоманію,   практикується проведення  інформаційних класних годин, тижня « Світ без насильства». В листопаді заплановано та проведено місячник превентивного виховання « За здоровий спосіб життя».

Виховним досягненням напрямку ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей є знання та розуміння особистих, родинних, громадянських, національних та загальнолюдських цінностей, уміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та колективі, уміння прощати та просити пробачення , єдність моральної свідомості та поведінки, слова та діла, значимості інтеграції національних та загальнолюдських цінностей.

Школа  приймала  участь у  «Акції Доброти», акції « П’ять  овочів», мета якої було  збір продуктів  харчування та    надання   допомоги  людям похилого віку, інвалідам.  Зібрані продукти харчування  передані  пенсіонерам  села.

      Учні школи, беручи участь у благодійних акціях, відчули потребу творити добро. Вони   знаходять шляхи реалізації великих проблем суспільства через реальні дії учнівської молоді та своїми діями показали, що   готові будуватиме, створюватиме, відроджуватиме  нову  Україну.
                    На високому рівні пройшли загальношкільні традиційні свята: загальношкільний  концерт до 8-го березня,до  Дня учителя, Новий рік, Новорічний ярмарок.

           Класоводи та класні керівники провели бесіди, класні години з метою формування  уміння та навички підтримки та збереження міжособистісної злагоди, запобігання та мирного розв'язування конфліктів, здатності враховувати думку інших людей, адекватно оцінювати власні вчинки та вчинки інших, формування культури поведінки вдома, в школі, в громадських місцях, усвідомлення себе членом колективу,вміння  виявляти толерантність, ввічливість, повагу до оточуючих, вмотивованість до громадянського та особистісного самовизначення, готовність до моральних вчинків  та доброчинної діяльності на засадах гуманного ставлення до людей.

       Виховною метою  напрямку ціннісного  ставлення до природи є усвідомлення себе як невід’ємної частини природи, взаємовідносин людини та природи, бережливого ставлення до природи, пізнавального інтересу, екосистемного підходу до розв’язання екологічних проблем, стратегій і технологій їх вирішення в інтересах екологозбалансованого  розвитку суспільства.

Під час проведення  заходів учителі акцентують  увагу дітей  на глобальні проблеми Землі, екологічні проблеми України, Кілійського  району, парниковий ефект, радіоактивне забруднення, забруднення пластиковим сміттям, забруднення повітря та води.

         Ніщо так не виховує бережливе ставлення до природи як практична робота по приведенню в порядок оточуючого середовища в поєднанні з короткими бесідами, а також особистий приклад вчителів.

Традиційно  у жовтні та квітні місяці  проходить  впорядкування пришкільної території та території.

Протягом 2019/2020 н.р. учні школи прийняли участь у шкільних акціях «Чисте подвір’я», операція «Довкілля».  Під час декади екологічних знань школа прийняла участь у Всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою ». Учні 5-11 класів активно попрацювали, прибираючи шкільну територію та прилеглі вулиці, які розташовані біля школи.

Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення географії, біології, хімії, екології, сприяли прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів.

Ціннісне ставлення до себе

            В школі впроваджуються  програми для підвищення розуміння учнями переваги здорового способу життя, формування в учнів здоров’язберігаючої компетентності. За базовим компонентом „Охорона безпеки життєдіяльності ”, „Основи здоров’я”, „Фізична культура ”.

З  метою зміцнення здоров’я, запобігання антисоціальних проявів серед учнівської молоді педагогічним колективом школи  проведені заходи,  які  направлені  на виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, формування у дітей навичок здорового способу життя, оптимізації режиму навчально – виховного процесу, активізації фізкультурно – оздоровчої та спортивно – масової роботи всіх ланок.

       Класні керівники вживали всі  заходи, які  спрямовані на підвищення моральності в суспільстві, правової  культури громадян, утвердження здорового способу життя, запобігання  виникнення всіх форм насильства серед дітей та  учнівської молоді, визначення причин  тревожности та агрессивности. Було наголошено, що майбутнє сьогоднішнього учня залежить від того вибору, який він робить вже сьогодні в кожну хвилину свого життя.

В 2019/2020 н.р. організовано та проведено спортивні змагання на першість школи з різних видів спорту (футбол, з шашок, настільного тенісу,  тощо).

       Усі заплановані  заходи: інформаційні години, бесіди, спортивні змагання були направлені на утвердження здорового способу життя.

      З метою сприяння  ґрунтовному оволодінню учнями достовірною інформацією про ВІЛ/СНІД, шляхи його передачі, ситуації розвитку, формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, свідоме ставлення до власного здоров'я та поведінки щодо профілактики поширення ВІЛ-інфекції. З 25.11-04.12.19р    проведено тиждень профілактики СНІДу :

1 – 4 кл. – „Бережи здоров’я змолоду”

5 - 8 кл – „Молодь проти  ВІЛ/СНІДу”,

10–11 кл.  -„Жити без ВІЛ/СНІДу” (До Дня порозуміння з ВІЛ – інфікованими)

02- 04.12 – Конкурс малюнків та плакатів на тематику Молодь за здоровий спосіб життя”   (5-8 кл.)

02.12  - години спілкування «СНІД- хвороба тисячоліття». „Протидія  дискримінації ВІЛ – інфікованих” (для учнів 9 кл).

Виховним досягненням  напрямку ціннісного  ставлення до культури і мистецтва  є формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне в житті і мистецтві: пізнавального інтересу до мистецтв, їх взаємодії та взаємозв’язку, здатності цілеспрямовано сприймати , відчувати, правильно розуміти мистецтво, здатності до активної перетворювальної діяльності з внесенням елементів краси в усі сфери життя людини.

         Творчі конкурси, заходи,  які були заплановані  та проведені   в школі в 2019/2020 н.р., мали мету  розкриття та подальший  розвиток творчого потенціалу дітей, надання можливостей для самовираження, виявлення талановитих та обдарованих дітей в різних галузях мистецтва: хореографічному, музичному, театральному, літературному, декоративно-ужитковому та образотворчому.

  1.  Аналіз  роботи шкільної  бібліотеки. Шкільна бібліотека у своїй діяльності керується нормативно-правовими документами „ Про загальну середню освіту ”, „ Про бібліотеки і бібліотечну справу ”, положення про шкільну бібліотеку  та іншими керівними і нормативними документами МОН України, річним планом роботи школи.

Вона є одним із елементів інформаційної системи. Шкільна бібліотека повинна навчити і учня, і вчителя оволодіти інформаційною культурою:

допомогти усвідомити значення інформаційної культури для особистого розвитку;

навчити дітей користуватися інформацією з різних носіїв як традиційних, так і нетрадиційних;

забезпечити вільний і демократичний доступ до інформації.

 Виходячи із цього основними завданнями бібліотеки є:

- забезпечення довідкової, методичної, інформаційної, документальної підтримки навчально-виховного процесу і безперервної самоосвіти учнів і педагогів;

- виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватися бібліотекою;

- сприяння різноманітним методам орієнтованому підходу у навчанні та вихованні учнів.

Повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи – одна з основних функцій шкільної бібліотеки.

Зміст інформування визначається навчальними та виховними завданнями школи, інтересами читачів, їхніми віковими особливостями, тематикою літератури, що надійшла до шкільної бібліотеки.

Ефективним щодо інформування школярів і вчителів є організовані в шкільній бібліотеці постійно діючи книжкові виставки – тематичні та нових надходжень, а також

1.Відкриті тематичні полиці:

«Це моя  Україна – це моя батькiвщина»

«Вiдкрий для себе рiдний край»

«Шануй свiй народ»

«Через книгу – а свiт природи»

«Здоров я – скарб, шануй його»

 2. Оформлені книжкові виставки:

«24 серпня - День незалежності України».

«Бібліотека – наша сутність і душі криниця».

 «Патріоти України» (про героїв АТО).

«Голодомор: скорботні сторінки історії».

«21 листопада – День гідності та свободи».

3.Оформлений стенд  «Куточок книги».

4. Проведені бібліотечні уроки на класних годинах спільно з класоводами та класними керівниками:

Проводились індивідуальні бесіди по прочитаним книгам (1-5 класи).

У забезпеченні користувачів необхідною інформацією використовуються тематичні папки, які постійно поповнюються новим матеріалом:

-     «Твої права»;

-     «Ми пам’ятаємо їх завжди»»;

-     «Новий рік»;

-     «Попіл Чорнобиля»;

-     «Голодомор: скорботні сторінки історії»;

-    «Шкідливі звички»;

-    «СНІД- чума ХХ століття»;

-   «Тиждень дитячої та юнацької книги» та інші.

Протягом року надає практичну допомогу у проведенні відкритих уроків, виховних годинах, загальношкільних свят.

Розвиваючи у дітей творчі здібності, формуючи навички самоосвіти і самореалізації особистості, бібліотека пропагує літературу на допомогу успішному вивченню учбових предметів і кращому засвоєнню основ наук. Для цього оформлені постійно діючи виставки: «Новинки».

В бібліотеці проводиться робота з пропагадування бібліотеки: екскурсії в бібліотеку (1-кл.), бесіди про бібліотеку, про правила користування бібліотекою. Проводиться індивідуальна робота.

В школі проводився рейд-перевірка по збереженню підручників.

Загальний книжковий фонд бібліотеки становить: 9685 примірників.

  • художня література - 6909 примірників;
  • підручників – 2776 примірників.

 Загальна кількість користувачів шкільної бібліотеки у 2019/2020 навчальному році складала 123 чоловік, з них:

- учні – 94;

- вчителі, вихователі, інші працівники школи – 29.

            Бібліотекар Наку А. Л. протягом 2019/2020 н.р.  працювала над проблемою: «Перетворення шкільної бібліотеки у сучасний бібліотечно-інформаційний центр навчального закладу; впровадження новітніх інформаційних технологій у роботу бібліотеки»

 Проводився аналіз читання дітей за читацькими формулярами.

Середньорічне відвідування одного читача – 5, денне - 8-10 читачів,

інформаційно-методичного центру - 2-3 читачі. Загальна кількість відвідувань бібліотеки за І семестр 2019/2020 н.р. - 206. Загальна кількість книговидач - 328.

 Таким чином, робота бібліотеки школи була спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов’язку , відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

Проте, проблемними залишаються питання:

- формування у учнів читацького інтересу до книги;

- формування шанобливого ставлення учнів до книги;

- організація роботи з бібліотечним активом;

- використання можливостей веб-сайту в пропаганді книги

Щороку бібліотекарем Наку А. Л. проводиться тиждень «Дитячої та юнацької книги», за таким планом:

1.Тематична  урочиста лінійка про відкриття  Тижня дитячої та  юнацької книги.

2. Книжкові виставки, тематичні полички:

-  «Мандруємо словниками від А до Я»;

-  «Прочитай, не пожалкуєш».

3. Віртуальна екскурсія найкращими бібліотеками світу (презентація)

4. Бесіди, доповіді, диспути, виховні години, дискусії, театралізовані вистави, читацькі конференції: 

- «Подорож казками світу».

5.Бібліотечні уроки, бібліотечні турніри, уроки - подорожі :

 «Скарбниця усіх багатств людської душі».

6. Ігри, конкурси, екскурсії :

- Літературна гра-вікторина «Знатоки казок» (2 клас), «Конкурс казкових героїв» (1-4 класи).

7. Конкурси плакатів, малюнків стіннівок:

- «Мій улюблений казковий герой».

8. Проведення благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу»:

- «Подаруй бібліотеці сучасну  українську книгу» - 4 книги.

9. Проведення заходів  щодо збереження книг, підручників:

- «Книжкова лікарня» - 20 книг.

На  сайті загальноосвітнього навчального закладу  в розділі «Шкільна бібліотека» висвітлювалися  заходи  щодо проведення Тижня дитячої та юнацької книги.

В школі проводився рейд-перевірка по збереженню підручників. Працювала книжкова лікарня, в якій було відремонтовано учнями 20 книжок.

10.Учнівське самоврядування.

В 2019/2020 н.р. у школі продовжує успішно функціонувати учнівське самоврядування «Лідер» з метою сприяння розвитку молодих людей для досягнення інтелектуального, громадського та духовного потенціалу особистості як громадян України; девізом для учнівського самоврядування цього навчального року слугували  слова: «Ми не намагаємось бути кращими за інших, ми хочемо завтра бути кращими ніж сьогодні».

Самоврядування – один із головних принципів діяльності учнівської спільноти; це старт для початку професійного зростання, можливість вчитися, бути відповідальним за себе й інших.

Важливою ланкою життя учнівського колективу є учнівське самоврядування «Лідер», де діють  різнопрофільні центри (знання, дисципліна і порядок, спорт та  здоров’я, суспільно-корисна праця, дозвілля та культура ), учасниками яких є всі бажаючі учні починаючи з 5 по 11-й класи.  Шкільне самоврядування систематично  проводило рейди, конкурси, перевірки, засідання комісій з питань успішності та виховання учнів,  проводився   постійний контроль за відвідуванням учнями школи, рейди в мікрорайоні школи з метою виявлення учнів, що без поважних причин пропускають школу. Протягом навчального року, роботу учнівського самоврядування  можна вважати задовільною. Центри працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи в школі, а учнівський комітет намагався працювати, як  організаційний орган учнівства в школі. Президент школи – Фокша Самуїл, учень 10 класу.

Діяльність учнівського самоврядування  здійснюється за чітко складеними планами засідань учнівського комітету та кожного центру. Засідання центрів проводились за планом, який включає теоретичні та практичні питання, практичні заняття, активні форми роботи. На засіданнях активу розглядались такі питання:

- затвердження плану проведення засідань активу на 1 та 2 півріччя;

- результати проведення рейдів – перевірок підручників, виконання домашнього завдання, зовнішнього вигляду, огляду куточків;

- визначення завдань щодо роботи центрів, затвердження планів роботи центрів ;

- розроблені алгоритми, де чітко були вказані задачі, обов’язки лідера, кожного центра ;

- підведення підсумків конкурсів.

Чимало цікавих і корисних справ проходить у школі на самоврядуванні учнів. Проведення святкових та робочих лінійок, випуск стіннівок, рейди перевірки , чергування по школі, та День самоврядування, якого з нетерпінням чекають учні впродовж усього навчального року.

11.Соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку .

 В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

В  школі здійснюється педагогічний супровід дітей пільгових категорій, систематизована робота з соціального   захисту  неповнолітніх .

    У вересні  місяці  класними керівниками були надані соціальні паспорти класів, на базі яких було  складено соціальний паспорт  школи.

    Вивчено стан справ та вжито заходів щодо захисту законних прав та інтересів дітей, що проживають у неблагополучних сім'ях, знаходяться у надзвичайно складних умовах, залишились без піклування батьків.

Протягом 2019/2020 навчального року проводилась робота з забезпечення конструктивного проходження процесу соціалізації  та адаптації учнями Приозерненської І-ІІІ ст., профілактиці негативних явищ в навчальному закладі, а також розвитку повноцінної особистості учня та відповідального громадянина.

На виконання  Закону «Про освіту» та Конвенції про права дитини в нашому навчальному закладі  було оформлено соціальні паспорти класів та на підставі їх – соціальний паспорт школи, який дав змогу відобразити специфіку учнівського складу школи. Класні керівники разом з заступником директора з навчально – виховної  роботи зібрали відповідну документацію за пільговими категоріями.

На початок 2019/2020 навчального року в школі  навчалось 112 учнів, з яких:

Малозабезпе

чені

3

Багатодітні

50

На діспансерному обліку

33

Інваліди

1

На початку навчального року було проведено Всеукраїнський профілактичний рейд «Урок», в ході якого було виявлено, що всі  учні  приступили до навчання. 

В ході рейду учням з багатодітних та малозабезпечених надано матеріальну допомогу у формі канцелярських приладів (зошити, щоденники, олівці, ручки і т.ін.).

З початку жовтня до кінця листопада проведено профілактичну операцію «Сім’я». З метою профілактики жорстокого поводження з неповнолітніми, виявлення умов проживання дітей девіантної поведінки, дітей внутрішкільного контролю, дітей з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах було здійснено профілактичний рейд заступника директора школи з навчально-виховної роботи та класних керівників. Батькам роз’яснено ст. 150, 151, 155, 164 Сімейного кодексу України, а також попереджено про адміністративну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП. Під час проведення профілактичної операції «Сімя» було оновлено соціальний паспорт школи та виявлено сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах. Складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання сімей  Кустура Любові,  Стариш Алли,  Носач Тетяни,  Єремія Людмили, Бурдужа Марти, Сукуренко Ганни.

       При Приозерненській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувалися засідання шкільної ради профілактики правопорушень, метою яких є профілактик пропусків навчання учнями без поважних причин, профілактика бродяжництва та безпритульності, профілактика шкідливих звичок. На засіданнях було розглянуто такі питання:

  • стан роботи щодо здійснення контролю за відвідуванням занять учнями;
  • організація правовиховної роботи в школі;
  • реалізація в школі ЗУ «Про охорону дитинства»;
  • забезпечення неухильного виконання спільного наказу Мінсоцполітики України, МВС України, МОН України, МОЗ України від 19.08.2014р. № 564/836/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення»;
  • підготовка та проведення Всеукраїнського тижня права;
  • стан охоплення гуртковою, позакласною та позашкільною роботою учнів облікових категорій;
  • виховання в учнів здорового способу життя;
  • стан правовиховної роботи в школі, роботи щодо профілактики правопорушень і злочинності серед учнів школи;
  • звіти класних керівників щодо роботи з учнями, які перебувають на ВШО, дітьми «групи ризику»;
  • стан роботи класних керівників щодо запобігання насильству в учнівському середовищі та жорстокого поводження в сім’ї;
  • стан роботи з учнями, які опинились в СЖО;
  • підсумки профорієнтаційної роботи;
  • та інше.

На інформаційному стенді школи висвітлено календар правових дат, оформлено книжкову виставку «Права дитини».

З метою формування толерантного ставлення до людей похилого віку класними керівниками  та учнями школи під патронаж  взяті  особи похилого віку. Учні школи  з турботою зібрали продовольчі набори, які  розносили за адресами.

З метою вихання в учнів правильної суспільної поведінки та профілактики негативних проявів серед учнівської молоді було організовано та проведено ряд заходів. Серед них  «Три сходинки вниз» 5-7 кл. (шкідливий вплив алкоголю, тютюну, наркотиків), «Жорстокість в учнівському середовищі» 8кл., 9кл., «Що добре, що погано?» Зкл.,4 кл., «Брейн-ринг» 8-11 кл., ігрова програма «Здоров’я нації - найцінніший скарб» 4-7кл., «Конвенція про права людини» 5-7 кл., 8кл., «Толерантність і терпимість» 8кл., 9кл., «Хвороба непрощення » 1кл.,2—4 кл.(до дня толерантності), «Небезпечний безпечний секс» 11 кл., круглий стіл «Торгівля людьми» 11 клас, «Проблеми трудової міграції людей» 8 кл., «Ти найкраще створіння у світі» (профілактика суїцідальної поведінки) 9 кл. , «Я-це я, і мене це влаштовує» (мастер-клас по профілактика суїцідальної поведінки) 4, 5, 6 класи.

Просвітницька робота «Шляхи передачі ВІЛ/СНІД» 8-11 та виступ агітбригади 9-10 кл., усний журнал 1-4кл. «День прав людини», «Україна - моя країна» 5 кл., «Права та обов’язки школяра та громадянина» 7 кл.

12. Соціально – психологічна  служба школи

План  роботи соціально-психологічної служби був складений  відповідно  до  наступних  нормативно-правових документів:

-  Закон України «Про освіту» (від 05.09.2017 р.№ 2145-VIII ); 

-  Закон України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю»  (№ 2558-ІІІ від 21.06.2001р.);

-  Закон  України  «Про  протидію  торгівлі  людьми»  (№3739-17  від 20.09.2011р.);

-  Закон України «Про попередження насильства в сім'ї » (№ 2789-ІІІ від 15.11.2001р.);

-  Закон України  «Про охорону дитинства» (від 26.03.2001р.);

-  наказ МОН  «Про  затвердження Положення  про  психологічну  службу системи освіти України» (№616 від 02.07.2009р.);

-  наказ  МОН  України  «Про    затвердження    Концепції  формування позитивної мотивації  на здоровий спосіб життя у  дітей  та молоді» (від 21.06.2004 року № 605);

     Основна мета роботи класних керівників в школі - створення  сприятливих  умов  для  особистісного  розвитку  учня (фізичного,  соціального,  духовно-морального,  інтелектуального),  надання йому  комплексної  соціальної,  психолого-педагогічної  допомоги  у саморозвитку та самореалізації в процесі навчання, соціального становлення.

     Завдання:                                          

-  вивчати  та  оцінювати  особливості  діяльності  і  розвитку    учнів, мікроколективу  (класу  чи  групи),  шкільного  колективу  в  цілому, неформальних  молодіжних  об’єднань;  досліджувати  спрямованість  впливу мікросередовища,  особливостей  сім’ї  та  сімейного  виховання,  позитивного виховного потенціалу в мікрорайоні та джерела негативного впливу на дітей і підлітків;

-  прогнозувати   на  основі  спостережень  та  досліджень  посилення негативних  чи  позитивних  сторін  соціальної  ситуації,  що  впливає  на розвиток  особистості  учня  чи  групи;  прогнозувати  результати  навчально-виховного  процесу  з  урахуванням  найважливіших  факторів  становлення особистості;

-  надавати  рекомендації  (поради)  учням,  батькам,  вчителям  та  іншим особам  з  питань  соціальної  педагогіки;  надавати  необхідну  консультативну соціально-педагогічну  допомогу  дитячим,  молодіжним  об’єднанням,  дітям, підліткам,  які  потребують  піклування  чи  знаходяться  у  складних життєвих обставинах тощо;

-  забезпечувати  дотримання  норм  охорони  та  захисту  прав  дітей  і підлітків,  представляти  їхні  інтереси  у  різноманітних  інстанціях  (службі  у справах неповнолітніх, міліції, суді тощо);

-  переконувати  учнів  в  доцільності  дотримання  соціально  значимих норм  та  правил  поведінки,  ведення  здорового  способу  життя;  сприяти попередженню негативних явищ в учнівському середовищі;

-  координувати  діяльність  й  взаємодію  усіх  суб’єктів  соціального виховання;  сприяти  соціально  корисній  діяльності  дітей  і  підлітків; формувати  демократичну  систему  взаємостосунків  в  підлітковому середовищі, а також серед дітей і дорослих;

-  сприяти розкриттю здібностей, талантів, обдарувань вихованців через їх  участь  у  науковій,  технічній,  художній  творчості;

-  займатись  профілактикою  правопорушень  неповнолітніх.  Дотримуватись педагогічної етики, поважати гідність особистості дитини, захищати її від  будь-яких  форм  фізичного  або  психічного  насильства,  запобігати  вживанню  алкоголю,  наркотиків,  іншим  шкідливим  звичкам,  пропагувати здоровий  спосіб  життя.  Постійно  підвищувати  свій  професійний  рівень, педагогічну  майстерність,  загальну  культуру.

 13.Організація харчування.

Харчування в закладі організовувалось у відповідності до Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», ст. 35, «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про забезпеченість та якість харчових продуктів», Постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 № 1591, «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах від 19.06.2002 № 856 (зі змінами), спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих навчальних закладах» від 01.06.2005 № 242/329.

Важливою складовою здоров’язберігаючого середовища є організація харчування учнів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме харчування на 50-70% визначає здоров’я людини.Харчування  учнів школи проводилось відповідно до нормативних вимог. Проводилась робота щодо покращення матеріальної бази їдальні та харчоблоку, створення умов для дотримання санітарно - гігієнічних умов  в їдальні. Педагогічний  колектив  приділяє велику   увагу гігієнічному  вихованню учнів, культури харчування, формуванню здорового способу життя.

Видані накази про організацію харчування , які регламентують роботу  педагогічного колективу щодо організації харчування, призначені відповідальні за  харчування, .за організацію та облік безкоштовного харчування.

Гарячим харчуванням охоплені  всі учні початкових класів та діти пільгових категорій. Учні 5-11 класів харчуються за кошти батьків. В школі 2019/2020 н.р. було розроблено та затверджено графік харчування учнів  у шкільній їдальні. Під постійним контролем адміністрації школи  було питання  чергування вчителів у їдальні під час прийому їжі дітьми. Ведеться журнал « Відомості про охоплення безкоштовним харчуванням».

Буфетна  продукція різноманітна, відповідає нормам п.10 ДСан ПіН 5.5.2.0008-01,є безпечною для вживання. Дотримується технологія приготування страв. Вихід  страв відповідає нормам.

У школі для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів, Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Спільними зусиллями дотримуються вимоги Порядку організації харчування дітей, затвердженого МОН України від 01.06.05 р. №329.

Протягом 2019/2020 навчального року безкоштовним гарячим харчуванням були забезпечені учні 1-4 класів в кількості 49 учнів. 

СПИСОК

учнів 1-11 класів пільгового контингенту у 2019/2020 н.р.

ПІБ учня

Клас

Категорія

Діти-сироти:

1

-

2

-

Всього:

-

Діти, позбавлені батьківського піклування

1

-

2

-

Всього:

-

Діти з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», які навчаються у 1-4 класах

Всього:

Всього за всіма категоріями:

ПІБ учня

Клас

Категорія

Учнів 1-4 класів:

1

Григорєску Наталія Михайлівна

1

-(до категорії не відносяться)

2

Дану Іван Іванович

1

-(до категорії не відносяться)

3

Кіструй Ігор Володимирович

1

-(до категорії не відносяться)

4

Кітреску Валентин Андрійович

1

-(до категорії не відносяться)

5

Коваль Анастасія Андріївна

1

-(до категорії не відносяться)

6

Корчебна Карина Петрівна

1

-(до категорії не відносяться)

7

Кулаков Владислав Олександрович

1

-(до категорії не відносяться)

8

Лотоковська Андріяна Андріївна

1

-(до категорії не відносяться)

9

Нуца Іван Федорович

1

-(до категорії не відносяться)

10

Сирбу Олександр Олександрович

1

-(до категорії не відносяться)

11

Сукуренко Дар’я Іванівна

1

-(до категорії не відносяться)

12

Орленко Віктор Анатолійович

1

-(до категорії не відносяться)

13

Прокопенкова Олександра Валеріївна

1

-(до категорії не відносяться)

14

Чебан Анна Сергіївна

1

-(до категорії не відносяться)

15

Чебан Діана Сергіївна

1

-(до категорії не відносяться)

16

Аріон Любов Миколаївна

2

-(до категорії не відносяться)

17

Балан Діана Леонідівна

2

-(до категорії не відносяться)

18

Боцу Анастасія Віталіївна

2

-(до категорії не відносяться)

19

Боцу Роміна Михайлівна

2

-(до категорії не відносяться)

20

Бурдужа Владислав Русланович

2

-(до категорії не відносяться)

21

Кіклєвіч Валерія Дмитрівна

2

-(до категорії не відносяться)

22

Лунгу Ельвіра Георгіївна

2

-(до категорії не відносяться)

23

Моїсей Алекса Миколаївна

2

-(до категорії не відносяться)

24

Мойсей Орина Русланівна

2

-(до категорії не відносяться)

25

Носач Світлана Євгеніївна

2

-(до категорії не відносяться)

26

Страту лат Дарина Валеріївна

2

-(до категорії не відносяться)

27

Сукуренко Христина Денисівна

2

-(до категорії не відносяться)

28

Фокша Дмитро Анатолійович

2

-(до категорії не відносяться)

29

Балан Віталіна Іванівна

3

-(до категорії не відносяться)

30

Балан Микола Леонідович

3

-(до категорії не відносяться)

31

Кіклєвіч Каріна Дмитрівна

3

-(до категорії не відносяться)

32

Кустура Ангеліна Степанівна

3

-(до категорії не відносяться)

33

Лун гул Ганна Михайлівна

3

-(до категорії не відносяться)

34

Мица Марія Андріївна

3

-(до категорії не відносяться)

35

Мунтяну Іван Георгійович

3

-(до категорії не відносяться)

36

Новак Віталіна Віталіївна

3

-(до категорії не відносяться)

37

Носач Анастасія Геннадіївна

3

-(до категорії не відносяться)

38

Боцу Веніамін Михайлович

4

-(до категорії не відносяться)

39

Кустура Владислав Петрович

4

-(до категорії не відносяться)

40

Ліскевич Андрій Петрович

4

-(до категорії не відносяться)

41

Носач Віталій Євгенійович

4

-(до категорії не відносяться)

42

Носач Владислав Євгенійович

4

-(до категорії не відносяться)

43

Орленко Тетяна Анатоліївна

4

-(до категорії не відносяться)

44

Скліфос Дмитро Володимирович

4

-(до категорії не відносяться)

45

Тостоган Андріяна Андріївна

4

-(до категорії не відносяться)

46

Фокша Олександр Анатолійович

4

-(до категорії не відносяться)

47

Чебан Максим Олександрович

4

-(до категорії не відносяться)

48

Боцу Надія Петрівна

4

-(до категорії не відносяться)

49

Корольова Ельміра Григорівна

2

Всього:

49

Учнів пільгових категорій (дитина інвалід) :

1

-

Всього:

Учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції: 

1

Козьма Олександра Денисівна

6

2

Гриценко Ганна Сергіївна

9

Всього:

2

Всього за всіма категоріями:

51

 

З учнями та їхніми батьками постійно ведеться роз'яснювальна робота з питань необхідності гарячого харчування у період перебування дітей у школі, що покращить стан здоров‘я учнів та сприятиме запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.

.

14.Охорона праці та безпека життєдіяльності.

Система охорони праці в закладі вибудувана на виконання Законів України « Про охорону праці», «Про освіту», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782.

З метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання на заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально-виховного процесу на уроках фізики, хімії, біології, фізичної культури, під час екскурсій, подорожей. Своєчасно проводилися вступні інструктажі та інструктажі на робочому місці співробітників закладу, учнів. Випадків травмування дітей та працівників школи на робочому місці не було.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в закладі у 2019/2020  н.р. знаходився під щоденним контролем адміністрації .

З метою організації роботи з охорони праці та забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу перед початком навчального року видано низку наказів, які стосуються попередження травматизму дітей та дорослих, протипожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, створення системи охорони праці у навчальному закладі. Розроблені посадові інструкції та інструкції з охорони праці для всіх працівників, видані працівникам під підпис. У наявності журнали реєстрації інструктажів, обліку дитячого та дорослого травматизму, пожеж тощо.

Відповідно до Типового положення про організацію навчання з питань охорони праці проводилось навчання працівників школи з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо.

Відпрацьована програма вступного та первинного інструктажів з охорони праці для працівників та учнів закладу.

Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності велась відповідно до:

  • статей 43, 50 Конституції України;
  • Закону України «Про освіту», стаття 26;
  • кодексу законів про працю України, статті 2, 10, 13;
  • Закону України «Про охорону праці», статті 6, 7, 10, 15, 19, 25;
  • наказів МОН України №563 від 01.08.2001р. «Про затвердження положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти» і №616 від 31.08.2001р. «Про затвердження положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах».

З учнями закладу систематично проводились заплановані бесіди та інструктажі з безпеки життєдіяльності, а також перед кожними канікулами, тривалими святковими днями та позаплановими заходами проводилися цільові та позапланові інструктажі, відмітки про які фіксувалися в журналах реєстрації інструктажів та класних журналах. Кожен вчитель-предметник перед початком занять (у вересні та січні) проводив вступний і повторний інструктаж з безпеки життєдіяльності. Перед осінніми, зимовими, весняними, літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів, на яких записувалися пам’ятки, які вклеєні до щоденників учнів, робилися записи в класних журналах на сторінці «Бесіди щодо запобігання дитячого травматизму».

Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, дітей у побуті й громадських місцях, на вулиці тощо обговорювались на батьківських зборах.

15. Збереження і зміцнення здоров’я дітей та працівників

Медичне обслуговування дітей та працівників школи організовано відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» від 08.12.2009 № 1318, «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559.

Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по закладу.

Протягом 2019/2020 н.р. системно здійснювався контроль за  виконанням вимог  щодо безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного  процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувались вимог законів України «Про дорожній рух»,  «Про пожежну  безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу». Класні  керівники вчасно проводили  з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя  і здоров’я, про що записували до  класних журналів, планів виховної роботи. На  належному рівні виконувались заходи щодо здійснення санітарно-гігієнічного режиму  в школі, профілактичних медичних оглядів учнів, здійснення  контролю за  проведенням уроків фізкультури.

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж  2019/2020 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах».

У 2019/2020 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка  включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.

У  школі оформлено  стенд з попередження дитячого травматизму. На кожному етажі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально–виховного процесу в школі у 2019/2020 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

У класних журналах 1-11-х класів  були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах  на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

 Класними керівниками 1-11 класівзгідно планів виховної роботи   особлива увага приділялась профілактиці побутового травматизму та вмінню безпечного поводження у надзвичайних ситуаціях, запобігання травматизму  та випадків  утоплення; правил поводження з електроприладами; пра­вила поводження на перервах, в суспільних місцях, ознайомлювали учнів з правилами дорожнього руху, дотримання ТБ під час дороги від школи  до дому, дотримання   правил  пожежної   безпеки.

На батьківських зборах  розглядались  питання  дотримання ТБ та охорони життя і здоров’я  дітей під час канікул,  профілактики побутового травматизму, аналізу побутового травматизму за І семестр 2019/2020 н.р., ІІ семестр 2019/2020 н.р по школі.

Незважаючи на роботу, яка проводиться у школі щодо запобігання травматизму, нещасні випадки все-така трапляються.

Випадки травмування було зафіксовано,  проведено розслідування цих випадків та взято їх на облік згідно з вимогами чинного законодавства.

Порівняльний аналіз свідчить, що рівень травматизму збільшився.

Кількісні показники  виглядають так :

Нещасні випадки виробничоого  та  невиробничого характеру

за 2019/2020 н.р.

Усі події, у тому числі:

Усього нещасних випадків

Всього

1

Випадкові падіння потерпілого

1

Під час навчально – виховного процесу (на перерві)

-

У порівнянні з 2018/2019 навчальним  роком  кількість  травмованих зменшилось.

Основні причини  нещасних  випадків  з  дітьми  :   
  • бездоглядність  дітей, 
  • безвідповідальне  та  неуважне  ставлення  батьків  і  дорослих до особистої безпеки та безпеки дітей,
  • загальне  падіння   культури   населення,
  • низька  нервово-психологічна   стійкість   дітей,
  • небезпечні дитячі майданчики.
  • зниження   соціально-економічного   рівня  забезпечення родини.
      Ключовими невирішеними  завданнями  щодо  зниження   дитячого  травматизму  є відсутність достатньої батьківської уваги.  Зниження  соціальних установ  в  сім'ї  безпосередньо  впливає  на  поведінку  дітей на вулиці.  Часто  поводження дорослих на вулиці не є зразковим, а діти беруть приклад з них.   Дорослі практично не роблять зауважень  сторонній дитині,  яка  веде себе небезпечно. 

Таким чином, метою роботи щодо безпеки життєдіяльності учнів на 2019/2020 навчальний рік повинно бути зниження дитячого травматизму  в побуті.

У наступному навчальному році  слід активізувати профілактичну роботу серед  учнів  та їх батьків з питань запобігання побутового дитячого травматизму і першої допомоги в разі нещасного випадку.  Максимально  залучити  до цієї роботи фахівців.

Класним керівникам, класоводам, звернути увагу на  результативність  проведення  вивчення з вихованцями, учнями правил і норм безпеки життєдіяльності.

    1. Цивільний захист .

На виконання вимог Закону України «Про цивільну оборону України», постанов Кабінету Міністрів України з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України», Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, затвердженої наказом начальника цивільної оборони Міністерства освіти і науки України від 03.09.2009 р. № 814 у Приозерненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проводилася відповідна робота згідно наказу від 29.12.2019 року № 118 «Про підсумки виконання плану основних заходів з цивільного захисту у школі у 2019 році» та наказу від 03.01.2020 № 2 «Про початок навчального року в системі цивільного захисту».

Основні завдання щодо підготовки цивільного захисту на 2019/2020 навчальний рік виконані. Згідно з планом проведення Дня цивільного захисту в квітні 2020 року проведено теоретичні та практичні заняття з учнями 1-10 класів та працівниками закладу. Проведення евакуації показало здатність колективу швидко й організовано вивести дітей з приміщення навчального закладу.

Навчання учнів проходить за програмами «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни». Навчально-матеріальна база школи на задовільному рівні, відповідає нормативним вимогам і дозволяє проводити роботу з питань захисту життя і здоров’я в надзвичайних ситуаціях на належному рівні.

    1. Матеріально-технічна база школи. Використання благодійних та спонсорських внесків.

Важливою складовою успішності навчально-виховної роботи є, безумовно, відповідна навчально-матеріальна база.  Більшість наших кабінетів в доброму стані.

В кінці навчального року, завдяки великій  матеріальній допомозі зі сторони батьків школи зроблений поточний ремонт в  класах та їдальні,  всіх класних  приміщень. Позитивним фактом покращення матеріально-технічної бази школи є те, що за кошти батьків,  спонсорську допомогу ми маємо змогу закупляти найнеобхідніші  матеріали для ремонту шкільних приміщень,  канцелярські приладдя, миючі та дезинфикуючі засоби, новорічні подарунки, спортивний інвентар, обслуговувати та   ремонтувати оргтехніку. Приємно зазначити, що педколектив школи разом з батьками велику увагу надають вирішенню питань художньо-естетичного  оформлення класів та школи.

Завдяки спонсорської допомоги СГП Родіна були придбані необхідні матеріали для вигрібної ями(кільця) , завдяки допомозі робітників школи яма була призведена до експлуатації, за що їм велика подяка!!!Сільська рада виділила 60 кг вапна та 4 пакета синьки для проведення ремонтних робіт влітку.

За рахунок батьківських коштів придбані господарські та канцелярські товари, бензин для поїздок на спортивні змагання, районні заходи на сумму- 9250

На загальношкільних зборах буде заслуховуватися звіт голови батьківського комітету Мунтяну ЛВ.. «Про надходження та використання коштів благодійного фонду за 2020  рік».

клас

Сума на приході за/2020  р.

клас

Сума на приході

1

1

700

8

8

675

2

2

625

9

9

1075

3

3

950

10

10

1200

4

4

750

11

11

225

5

5

1250

 

6

6

1200

 

7

7

600

 

Звіт з використання  спонсорських коштів  фонду школи в 2019/2020 навчальному році

Віники

Крейда

Миючі засоби+

Лампочки

Замок

Фарба

Канцелярські товари

Паливо (виїзд учнів на конкурси змаганнясенокосилка)

На закупівлю цементу, вапна, ґрунту, колору

грн

грн

грн

грн

грн

грн

грн

грн

грн

450

200

856

850

420

1865

1250

1200

2160

Всього витрачено:9250  гр

Проблеми поліпшення матеріально-технічної бази, які потрібно терміново вирішувати:

Проблема

Примірні кошти

За який рахунок

1.

капітальний ремонт  підвального приміщення

10000

спонсорів

2.

капітальний ремонт стелі  І корпусу школи

100000

відділ освіти

3.

встановлення жолубів

2000

спонсорів

4.

Заміна вікон

60000

Відділ освіти

5.

спортінвентар

3000

спонсорів

6.

Заміна в їдальні раковин для миття посуду

15000

спонсорів

Самооцінка навчального закладу та завдання на 2020/2021 навчальний рік

На кінець навчального року в закладі здійснено самооцінювання роботи з метою об’єктивної самооцінки реалізації єдиної державної політики в галузі освіти й спрямоване на визначення ефективності роботи відповідно до державних стандартів результативності навчально-виховного процесу, аналізу потенційних можливостей навчального закладу та ступеня їх реалізації.

Об’єктивність самооцінювання роботи забезпечувалася всебічним аналізом якісних і кількісних показників діяльності у підсумковому оцінюванні освітньої діяльності навчального закладу.

Висновки за наслідками само експертизи закладено в подальшу роботу через стратегічні та пріоритетні напрямки роботи.

Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

  • навчально-виховний процес має тенденцію до розвитку;
  • реалізація функцій управління в закладі здійснюється за допомогою організаційно-педагогічних, організаційно-розпорядчих, соціально-психологічних, фінансово-господарських методів, які спрямовані на забезпечення функціонування та розвитку навчального закладу шляхом запровадження нових взаємовідносин між керуючими й керованими підсистемами відповідно до мети їх спільної діяльності;
  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення його ефективності;
  • у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
  • школа підтримує свій позитивний імідж;
  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;
  • методична робота сприяє модернізації змісту навчально-виховного процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;

Самоаналіз діяльності школи  за звітний період дає підстави вважати, що педагогічний колектив та адміністрація  школи, в основному, реалізовує пріоритетні завдання, що стоять перед школою та її педагогічним колективом та проводить ефективну  роботу з удосконалювання освітнього процесу, підвищенню якості навченості.

Разом з тим, в організації навчально-виховної роботи, методичної роботи в школі є невирішені проблеми, ряд недоліків, невикористані резерви. Вимагає постійної уваги запровадження в практику роботи вчителів технології особистісного зорієнтованого уроку, реалізація на технологічному рівні гуманістичних, демократичних  особистісно-орієнтованих підходів до навчально-виховного процесу. Для цього потрібно  сучасне обладнання: мультимедійні дошки, комп’ютери у кожний навчальний кабінет та інше.

Пріоритетні напрямки розвитку закладу, організація та вдосконалення навчально - виховного процесу  у 2020/2021 навчальному році

 

З метою реалізації положень Конституції України, законодавчих актів України  в галузі освіти, Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти,  вдосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, роботу педагогічного колективу  у 2020/2021 навчальному році спрямувати на вирішення:

  • виконання державних законів та нормативних документів;
  • реалізацію навчального плану і навчальних програм з усіх предметів;
  • виконання пріоритетних напрямків розвитку школи.

Визначити наступні основні завдання:

Навчальна робота

  • забезпечити доступну та якісну освіту відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб міста і держави;
  • забезпечити спрямованість навчально-виховного процесу на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти шляхом застосування особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів;
  • реалізовувати принцип  наступності у розвитку дошкільної, початкової та  загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти
  • забезпечити якісну підготовку учнів 4, 9, 11 класів до ДПА, ЗНО;
  • активізувати роботи щодо організації навчально-виховного процесу через чітке структурування навчального матеріалу на уроці, встановлення пріоритету уроку, як засобу соціалізації учнів та розвитку життєвих компетенцій;
  • продовження роботи щодо впровадження профільного навчання в старшій школі з метою поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання     та мобільності в умовах сучасного суспільства;
  • розробка системи допрофільної підготовки з урахуванням психолого-педагогічного  діагностування школярів, налагодження дієвої діагностики рівня навчальних досягнень учнів основної школи;
  • продовження інформатизації освітнього процесу, використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі вивчення всіх предметів навчального плану та управлінської діяльності;
  • створення цілісної системи моніторингу НВП;
  • активне використання компютерних методичних комплексів;
  • продовження роботи щодо підвищення якості впровадження у навчально-виховний процес інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання, узагальнення власного педагогічного досвіду;
  • створення необхідних передумов з метою інтегрованості української культури в європейський простір, а саме: формування у дітей та учнівської молоді відкритості, толерантного ставлення до відмінних від національних ідей, цінностей культури, мистецтв, здатності диференціювати спільне   і відмінне в різних культурах, сприймати українську культуру, як невід’ємну складову загальнолюдського;
  • Підвищення результативності участі в предметних олімпіадах і конкурсі МАН на обласному рівні (призові місця)
  • Підвищення  результативності  навчальної роботи  в допрофільних класах,  організація профільного навчання.
  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  • Підтримка і педагогічний супровід відмінників та дітей з особливими здібностями
  • Оновити  форми і методи  профорієнтаційної роботи в школі, визначити її нормативи і стандарти на рівні сучасних вимог.
  •   Виділити ключові позиції профорієнтаційної роботи, що сприяє цілеспрямованому розвиткові здібностей і талантів дитини.
  • Працювати над розробкою моделі випускника школи, який житиме й ефективно працюватиме в нових умовах, не освоєних соціальним досвідом попередніх поколінь, з позиції забезпечення перспективного розвитку  країни і підвищення якості трудових кадрів;
  • Своєчасно виявляти відхилення в стані здоров'я учнів і визначати їхню придатність до типу діяльності за медичними показниками;
  • Удосконалити урок як основну форму навчального процесу: підбирати найбільш ефективні методи і прийоми роботи з огляду на принципи диференціації, індивідуалізації та гуманізації навчання.
  • Створення умов для різнобічного розвитку особистості. Впровадження особистісто - орієнтованих педагогічних технологій.

.Виховна та соціальна робота

  • Забезпечення втілення Концепції національно-патріотичного виховання, підвищення рівня патріотизму молодого покоління шляхом оптимальної організації відповідної виховної роботи.
  • створення умов для формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів трудової, навчальної, позашкільної й іншої діяльності, що сприяють інтелектуальному, морально-етичному, естетичному розвитку, виробленню стійкості до негативних впливів
  • Забезпечення безумовного виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників НВП.
  •  Створення і подальше зімкнення класних колективів.
  • Виховання дітей у дусі любові до України, рідного краю, школи.
  • Запобігання правопорушень учнів, профілактична робота з правового виховання.
  • Вивчати стан профорієнтаційної діяльності в мікрорайоні школи і подавати пропозиції щодо її удосконалення й підвищення ефективності;
  •    Проводити роботу з батьками про вибір та ставлення їхніх дітей до професійного самовизначення.
  • Активне впровадження педагогіки співпраці, співдружності, що передбачає: повагу до особистості школяра, захищеність школяра від приниження, образ, поширення досвіду самоврядування.
  • Утілення наукової організації управління як запоруки ефективної взаємодії ланок „адміністрація – вчитель – учень”. Гуманізація відносин у системі керівник – учитель – учень – батьки”.
  • спрямування виховного процесу на найвищі морально-духовні та потенційні можливості виховання, створення умов для досягнення життєвого успіху особистості, розвитку її індивідуальних здібностей.
  • забезпечення подальшого розвитку учнівського самоврядування, широкого залучення його  до вирішення питань організації навчального процесу, розвитку громадянської активності, організації здорового способу життя учнівської молоді.
  • посилення профорієнтаційної роботи з неповнолітніми, забезпечення постійного контролю за дотриманням законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень та бездоглядності серед учнів, які виховуються у неблагополучних сім’ях із залученням органів внутрішніх справ, служби у справах  неповнолітніх, місцевих рад, громадськості.
  • суворе дотримання вимог Закону України «Про охорону дитинства», обласних, міських  і районних програм, які направлені на поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення, соціального та матеріального забезпечення та захисту дітей-сиріті дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • спрямування діяльності психологічної служби на підготовку дитини до самостійного життя, підтримку дітей вразливих категорій, посилення ролі превентивної та корекційної роботи   як з учнями, так і з членами їх родин.
  • використання в роботі інноваційних підходів до навчання та виховання, роботи з батьками  та громадськістю.
  • формування у дітей та молоді національної ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, виховання патріотизму та активної громадянської позиції, особистої відповідальності за долю держави та рідного міста.
  • сприяння життєвому  і професійному самовизначенню учнів через впровадження ріхних форм  організації профорієнтаційної роботи та профільного навчання.
  • оптимізація співпраці педагогів та батьків школи.
  • забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу.
  • психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу.
  • оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам.
  • психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості

Методична робота

  • сприяти  підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей.
  • сприяти підвищенню  рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів.
  •  активізація роботи щодо створення та підвищення ролі шкільного методичного кабінету  як центру творчості та самоосвіти педагогічних кадрів закладу освіти.
  • створення необхідних умов для роботи методичних підрозділів, координації їхньої роботи, організація безпосереднього управління роботою керівників методичних об’єднань   та активізація їх діяльність щодо надання допомоги малодосвідченим вчителям.
  • активізація індивідуальної роботи з обдарованими та здібними дітьми, систематичної    та послідовної роботи щодо підготовки учнів до олімпіад, конкурсів, турнірів різного   рівня.
  • Продовження роботи психолого-педагогічного семінару з метою підвищення ефективності психологічного супроводу навчально-виховного процесу
  • Розробка та впровадження рейтингової оцінки професійної діяльності вчителів на основі результатів роботи (моніторинг навчальних досягнень, участь у олімпіадах тощо)
  • Продовження оновлення методичної бази навчальних кабінетів.
  • Забезпечення результативної участі вчителів у конкурсах професійної майстерності різного рівня.
  • Підвищення педагогічної майстерності колективу шляхом активної участі в роботі підрозділів методичної структури школи.

Господарча діяльність

  • зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу при залученні підприємств, організацій, громадськості, спонсорів, батьків.
  • Складання та виконання загальношкільного плану оновлення матеріальної бази та ремонту учбових кабінетів
  • Поповнення матеріальної бази для забезпечення комп'ютеризації усіх видів діяльності школи.

Адміністративна діяльність

  • Адекватна оцінка особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи школи

Попереду наполеглива безперервна праця колективу школи і завжди жаданий результат-нове,  духовно багате, розвинене, активно-творче молоде покоління.

Я особисто хочу подякувати батькам за їх посильну допомогу у вирішенні питань, які постали перед школою. Сподіваюсь на подальшу співпрацю.

Проблеми поліпшення матеріально-технічної бази, які потрібно терміново вирішувати:

  • невирішена проблема з вбиральнями;
  • необхідні наочні, демонстраційні, ілюстративні посібники для виконання вимог нових програм по всіх предметах, особливо по Захисту України, праці, фізичній культурі;
  • продовжити заміну вікон на металопластикові;
  • створення зелених класів;
  • забезпечення технічними засобами навчання (мультимедійних проекторів, інтерактивних дошок, ноутбуків);
  • капітальний ремонт підвального приміщення школи;
  • встановлення жолубів.

Створення позитивного іміджу ЗНЗ

 

Школа – це відкрита, соціально-педагогічна система, яка взаємодіє з багатьма соціальними інститутами; про яку все частіше говорять як про сферу послуг, вживаючи такі поняття, як «конкурентноспроможність», «освітня послуга», «реклама» тощо. Тому проблема створення іміджу школи виступає як необхідна складова конкурентноспроможності закладу на ринку освітніх послуг.

 

Завданням кожного вчителя нашої школи є:

  • підвищувати привабливість школи для батьків, учнів та персоналу;
  • підвищувати ефективність заходів з інформування населення щодо нових освітніх послуг;
  • підвищувати рівень організаційної культури школи;
  • сприяти поліпшенню соціально-психологічного мікроклімату в колективі;
  • визначити цілісну, дієву систему цінностей, звичаїв, традицій, стилів поведінки, іменовану шкільною культурою;
  • удосконалювати систему виховної роботи з розвитку творчих здібностей учнів, формування здорового способу життя. 

 

Учасники навчально-виховного процесу (адміністрація, вчителі, учні, батьки)  працюють над підвищенням іміджу школи,  здійснюючи наступні заходи:

  • регулярно проводяться посильні ремонтні роботи будівель;
  • поповнюється матеріально-технічна база закладу;
  • здійснюється прозора фінансова діяльність;
  • дбаємо про кваліфіковану підготовку випускників, що визначається відсотком вступу їх до вузів;
  • проводиться робота зі збереження та поповнення контингенту учнів, забезпечення їхніх освітніх потреб відповідно до суспільного замовлення;
  • представлення результатів діяльності школи в зовнішньому  інформаційному середовищі (сайт школи)
  • вивчення відгуків батьків про навчальний заклад;
  • розширення освітньої структури навчального закладу;
  • сприяння створенню творчої атмосфери у колективі;
  • стимулювання науково-методичної діяльності педагогів;
  • використовування інноваційні технології навчання і виховання;
  • збереження традицій та введення нових;
  • сприяння розвитку учнівського шкільного самоврядування,
  • підвищення рівня співробітництва з батьківською громадськістю;
  • позитивний особистий імідж керівника та кожного учителя;
  • прагнення покращити результативність досягнень в діяльності (призові місця, перемоги на конкурсах, конференціях, олімпіадах, тощо). 

                                                              Робота з батьками

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес, і оскільки це спільна справа сім’ї і школи, то звичайно велика увага приділяється роботі з батьками. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.    З метою спільної праці батьків та школи  протягом 2019/2020 навчального року проведено 2 загальношкільних батьківських конференції. Класні батьківські збори проходять 1 раз на 2 місяці, іноді частіше. На всіх зборах піднімаються ті питання, які в даний час є найбільш актуальними. Стало традицією нашої школи проводити разом з батьками гру «Мамо, батько, я ― спортивна сім’я» (1-4 класи), Новорічного ярмарку.

Спільна робота адміністрації, педагогів,учнів, батьків дала змогу нашій школі розвиватися і зростати.  І все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні їм дати все найкраще, виховати їх добрими, розумними, і щасливими.

 

                                        Дякую за увагу !

таємо вас на сайті .....
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.