Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Добре діло Джура

Дата: 26 травня 2020 о 09:57, Оновлено 24 лютого 2021 о 23:56

Звіт про Добре діло

Творимо добрі справи

заради перемоги разом

Ройові атрибути

                           Назва рою:                 

                         «ФАКЕЛ»

Ройовий клич:

Вперед, вперед і тільки  вперед,

На пошук козацької слави!

Девіз:

 «Як вогонь безсмертний у віках не згас,

Так козацька слава у серцях у нас»

Склад рою «Факел»:

№ п/п

Прізвище, ім’я учасника рою

Рік народження

Клас

1.

Кустура Вікторія

2004

10

2.

Фокша Самуїл

2004

10

3.

Новак Валер’ян

2004

10

4.

Гербован Дмитро

2005

9

5.

Скліфос Михаєла

2005

9

6.

Мица Анастасія

2005

9

7.

Балан Вадим

2005

9

8.

Фокша Ірина

2006

8

Зміст завдань

  1. Місячник екологічного виховання.
  2. Акція «Чисте довкілля».
  3. Акція «Добро і милосердя єднають серця».
  4. День захисника України. День українського козацтва.
  5. Благодійна акція  «Лист пораненому воїну АТО».
  6. Благодійна акція «Від серця до серця».
  7. День Гідності та Свободи.
  8. День Збройних Сил України.
  9. День Соборності України.
  10.  День пам'яті героїв Крут.
  11.  Вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31 річниця з Дня виводу військ з Афганістану
  12.  День пам'яті Небесної Сотні.

Вагому роль у пропагуванні ідеї патріотичного виховання як національного пріоритету України, набутті підростаючою особистістю  громадянських якостей, соціального досвіду відіграє Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура», яка є важливою складовою системи патріотичного виховання, що формується в українському суспільстві.
         Добре діло надає перевагу активним формам роботи, що передбачають самостійну або спільну роботу, набуття нами соціального досвіду; сприяє формуванню національної свідомості, критичного мислення, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки: громадській, волонтерській діяльності, соціальним практикам, пошуковій, дослідницькій та проектній діяльності, діяльності учнівських прес-центрів, флеш-мобам, акціям.

Зараз у нашому суспiльствi  гостро постає проблема екологічного захисту, стрімко зростає інтерес до екологічних питань. Люди намагаються перебудувати свої взаємини з природою. Проблема порятунку Землі виходить на перший план людських турбот: діють запроваджені програми щодо економічного використання природних ресурсів, поглиблюється наукова i виховна робота з екології – започатковуються природоохоронні акції, проекти.

Саме тому ми   провели з учнями школи «Місячник екологічного виховання»

Щоб берегти землю, природу,
Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.
Пізнавши – неможливо не полюбити.
                                        М. Пришвін

         Розкриття сутності світу природи, виховання любові до неї, формування вміння і навичок діяльності в природі, спонукання до природоохоронної діяльності - це лише маленька частина завдань екологічного виховання. Тому в рамках місячника екологічного  спрямування "Давай повернемо Землі всі веселкові кольори" за участі учнів Приозерненської ЗОШ I-III ст. було проведено багато цікавих заходів:
- створення та розповсюдження еко- пам'яток: "Правила поведінки у природі", "Економно витрачай енергоресурси" та "Чисте довкілля";
- еко-рейди "Зробимо чистим наше село";                                  
- екологічні розваги "Маленькі паростки добра";
- акція "Боротьба з Королем сміття".
        Наймасштабнішим еко-проектом цього місячника була трудова акція "Парад квітів біля школи". У ній взяли участь вихованці гуртка "Юні екологи" та учні 9 - 11 класів.
Під керівництвом дирекції школи та керівника гуртка "Юні екологи" старшокласниками було проведено інвентаризацію існуючих зелених насаджень. Учні ознайомилися з сортами і видами декоративних рослин, створили проект озеленення навчального закладу та висадили 100 цибулин ботанічних тюльпанів, які у майбутньому милуватимуть очі дітям, вчителям, батькам та гостям нашої школи.
Підсумком місячника екологічного виховання стала виставка учнівських робіт, виготовлених з природніх матеріалів "Люби і знай свій рідний край".

Акція « Чисте довкілля»

Осінній день! Така краса повсюди!
Тепло і ніжність радує серця.
Виходять з хати подивитись люди
На цю природу - справжнього творця.
         

      Осінь і справді зачаровує серця незбагненністю кольорів. неповторністю краси природи. В такі дні хочеться вийти з хати і піти до озера Китай чи саду, щоб вповні насолодитися цією красою.
Ось і наш колектив сьогоднішній день вирішив провести на подвір'ї, в шкільному саду, та не тільки для того, щоб насолодитися красою природи, а й узяти участь в акції "Зробимо Україну чистою разом". Учителі разом із техпрацівниками прибирали територію навколо школи  від опалого листя, яке не спалювали, як зазвичай, а звозили до спеціально підготовленого місця. Добре попрацювавши на свіжому повітрі, насолодились чудовим смаком печеної картоплі. Отже, той день був не тільки корисним, а й приніс море позитивних емоцій, що також важливо в нашій роботі.

Акція «Добро і милосердя єднають серця»

        Щорічно в районі проводиться благодійна акція "Милосердя", мета якої - адресна підтримка людей з особливими потребами, одиноких, перестарілих громадян, ветеранів війни, приурочена до відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку та людей з особливими потребами.

День захисника України

День українського козацтва

       14 жовтня 2019 року українці святкують одразу декілька свят. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято – День захисника України.

         Також цей день вважається заснуванням Української повстанської армії.
В Приозерненський школі знають і поважають народні традиції, а тому було влаштовано культурно-мистецьке свято "Героїв країна - моя Україна" (Вчитель історії Бєжан В.В.,  педагог-організатор Пєтку Л.М., дирекція школи та учні 5-11 класів).

    Цього урочистого дня повертаємося пам’яттю до грізних і незабутніх сторінок минулого, щоб ще раз осягнути, кому ми зобов’язані мирним небом над головою.

          Це свято спільне і для ветеранів, і для тих, хто нині знаходиться на бойовому посту, і для майбутніх захисників держави.

           Із давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу неперевершених воїнів.

           Нинішні військовослужбовці Збройних сил та інших військових формувань є гідними наступниками попередніх поколінь захисників України. Вони надійно стоять на захисті суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості держави, миру та спокою нашого народу.

День Гідності та Свободи

           Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, формування уміння викoристовувати теоретичні знaння в різних життєвих ситуаціях, поглиблeння знань школярів з історії України, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю з 18 по 22 листопада 2019 року в школі було проведено Тиждень історії та правознавства.

Гасло тижня  «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього»   (Міґель де Сервантес Сааведра )

         Увагу школярів до історичної науки привертав інформаційний стенд,  розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок, з якими  можна було ознайомитися протягом тижня.

         Впродовж цих днів пройшло чимало цікавих та змістовних заходів.

           21 листопада було проведено виховний захід до дня Гідності і Свободи, на якому були присутні учні 9-11 класів. Любов Михайлівна розповіла про хронологію тих днів та наголосила на тому, що це була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина. Побажала не втручати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу.

          22 листопада учням 8 класу випала можливість здійснити подорож Руссю-Україною. Відбулась вікторина, в якій взяли участь дві команди («Воєводи», капітан Пожар В., «Князі», капітан Прокопенков П.) у ході якої, відповівши на контрольне запитання, перемогла команда «Князі».

         Цього ж дня розплутуватись з лабіринту минулого довелось учням 7 класу. Перед учнями були поставлені різні завдання: відповісти на запитання, вгадати історичну постать, розшифрувати слова та малюнки.

           22 листопада організовано перегляд документальних матеріалів «День пам’яті жертв Голодомору».( Вчитель історії Бєжан В.А., учні 9-11 класів).   Вчителем історії була надана коротка історична довідка про ті події, різні історії очевидців. Учні 9-класу декламували поезії   «У той рік заніміли зозулі»  «Полум’я скорботи». Також було продемонстровано фільм «Голод». В кінці уроку було запалено свічку й проведено хвилину мовчання пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. Пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

          Підсумовуючи тиждень історії, можна сказати, що вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні дисципліни. Це не тільки розваги для учнів, скільки одна з форм організації навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями.

День Збройних Сил України

           6 грудня в Україні відзначається загальне професійне свято усіх українських військовослужбовців - День Збройних Сил України. До цієї події долучилися і учні нашої школи (учні 9-10 класів, вчитель історії Бєжан В. А., педагог-організатор Пєтку Л.М., дирекція школи) підготувавши масовий захід, де прозвучали привітання для сильної половини людства, вірші та пісні про хоробрість, відвагу наших військовослужбовців.

           День Збройних сил України — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.

             Проте це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

            І, нарешті, 6 грудня — свято усіх чоловіків (та хлопчиків), які бережуть спокій та мир у наших оселях, цих рицарів, які завжди готові підставити сильне плече чарівній половині людства.

День Соборності України

          День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

         В Акті злуки проголошувалося: “Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка”.

          В знак шани та об’єднання українських земель в нашій школі було проведено заходи національно-патріотичного спрямування: «Разом і назавжди» під час яких, учні згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

        День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

День пам'яті героїв Крут

         29 січня в Приозерненський загальноосвітній школі працивніками Дома культури села було проведено урок пам’яті «Крути – символ національної честі і військової доблесті», присвячений Дню пам’яті героїв Крут

       Під час уроку йшлося про подвиг студентів під Крутами – учениця 10 кл.. підготувала доповідь про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Також учні мали змогу передивитися документальний фільм «Нескорені: Григорій Піпський».  Пам’ять загиблих героїв під Крутами вшанували хвилиною мовчання.

       Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.  

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31 річниця з Дня виводу військ з Афганістану

        З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

     Тридцять один рік тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

       Традиційно 15 лютого у стінах нашої школи відбулися виховні години, уроки мужності та  зустріч з воінами інтернаціоналістами з метою віддання данини пам’яті загиблим та вираження глибокої вдячності всім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконав свій військовий і громадянський обов’язок.

День пам'яті Небесної Сотні

       "Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.. Саме з такою назвою в нашій школі був оформлен стенд на честь загибелі воїна – героя АТО – Козьми Дениса Петровича. Загинув Денис  за незалежність нашої держави 01травня 2019 року. А було йому лише 31.

       19-20 лютого 2020 року з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у всіх класах пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховні години «День пам’яті Небесної сотні», проведено годину пам’яті «Вони завжди у наших серцях» Тремтливе  мерехтіння  свічок,  блакитно-жовті  стрічки, живі  квіти , образ   Божої  Матері   і, звичайно , пісня  - «Пливе кача» - це  головні  атрибути   події.  Вони   назавжди   закарбуються  в  душах  юних   вихованців   нашої   школи.   А свічки  віри,  надії і  любові  до  нашої  матері - України  горітимуть   вічно..

Висновки

         Виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції – основне завдання української школи.

        Благодійні акції здійснюють важливі виховні функції, розкриваючи перед учнівською молоддю та дорослими одну зі сфер, в яких можна проявити найкращі людські якості: милосердя, уміння розуміти проблеми оточуючих та бажання безкорисливо допомагати своїм співвітчизникам, людям, які потребують уваги, турботи, піклування. Діти вчаться бути уважними до чужої біди, порядними і толерантними, щирими і добросердними. Юне покоління українців навчається усвідомлювати відповідальність кожного за долю своєї держави, її майбутнє.

       Добрі справи, виконані школярами, стали краплиною в морі благодійності волонтерів України. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.